Зменшення виробництва цибулі в Україні вплинуло на Європу

Джерело:  AgroTimes
цибуля

Відсутність українських виробників цибулі на експортному ринку через війну з росією, знизило пропозицію овоча нижче норми. Падіння виробництва в Іспанії та решті Європи на 40% призводить до зростання цін.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Видання зауважує, що посівні площі під цибулею, врожайність і калібри були знизилися в усіх виробничих зонах Європи. Вихід України з ринку через війну також мав помітний вплив і призвело до зниження пропозиції цибулі нижче норми.

«За останні роки посівні площі цибулі в Україні значно зросли, випередивши навіть Іспанію, тому її відсутність на ринку відчувається дуже сильно. Її цибуля поставлялася на ринки Східної Європи та Азії та мала хорошу якість луски і смак», – зауважив  Луїс Фернандо Рубіо, директор Procecam, Асоціації виробників цибулі Кастилії-Ла-Манчі (основного виробничого регіону іспанської цибулі).

Він додав, що попит на цибулю нині стабільний, і падіння виробництва приблизно на 40% в Іспанії, як і в решті Європи, призводить до зростання цін.

На відміну від минулого сезону, коли середні ціни коливалися від 8 до 10 євроцентів за кілограм, цього року крупнокаліберна цибуля коштує від 35 до 37 євроцентів за кілограм, а середнього калібру – від 25 до 30 євроцентів за кілограм.

«Минулого року ціни не дозволяли покрити витрати на виробництво, але цього року це поки що можливо. Лише за рік собівартість виробництва кілограма цибулі підскочила до 25 центів. Великі розміри — це найбільш затребувані, оскільки вони є найбільш дефіцитними в Європі. Насправді буде дуже важко знайти розміри між 60 і 80», – сказав представник асоціації.

35-40% продажів свіжої іспанської цибулі надходить на внутрішній ринок, а близько 30% експортується, в основному до Великої Британії, Німеччини, Франції, Португалії, Італії та Марокко, серед інших країн. Решта йде в переробну промисловість.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox