Війна змінила картопляні смаки українців
В довоєнний час при виборі сорту виробники картоплі зважали на три критерії: засухостійкість, врожайність та смакові якості. Зараз підходи змінилися: всі шукають високоврожайний та засухостікий сорт, і мало хто думає про смак.
Про це розповів директор ТОВ «Агріко Україна» Микола Гордійчук під час онлайн-мітапу «Картопля: як перетворити народну гру-забаву на бізнес?».
«Є клієнти, які замовили посадковий матеріал ще до початку війни, і ми виконуємо зобов’язання та відвантажуємо картоплю. Сьогодні всі шукають стійкі до температур та посухи сорти. Також зважають на врожайність. 50% продажів у нас займає сорт Арізона, який в Черкаській області на поливі дає 90 т/га», — розповідає Микола Гордійчук.
За його словами, до війни основними каналами збуту були магазини, супермаркети, які вимагали смакових якостей, оскільки цього хотів споживач. Хоча й за нинішньої ситуації є фермери, які запитують сорти картоплі для мийки та пакування.
Читайте також
Agri Intelligence 2026/27: Ваша стратегічна перевага на ринках насіння, ЗЗР та добрив
Кенія розширює вирощування олійних культур для скорочення імпортної залежності
Судну з краденим українським зерном після невдачі в Ізраїлі відмовили у розвантаже...
У Німеччині прогнозують зниження врожаю пшениці у 2026 році
В Україні може виникнути дефіцит вагонів-зерновозів навіть за нижчого експорту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом