В Україні вперше волоський горіх збирають промисловим способом
У горіховому саду підприємства «Вол-нат», що в Ізмаїльському районі на Одещині розпочалося промислове збирання волоського горіха, за допомогою горіхозбирального комбайна.
«Площа горіхового саду займає 91 га. На ньому росте близько 17,5 тис. дерев двох найбільш цінних французьких сортів — „Лара“ та „Фернор“. Закладка саду відбувалася протягом трьох років — з 2013 року до 2015 року. У початковий період плодоношення дерева набули 2019 року, а перший повноцінний урожай обсягом 125 тонн підприємство зібрало рік тому. Щоправда, тоді збирання горіха відбувалося вручну», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що цього ж року було придбано горіхозбиральний комбайн та шейкер, машина, яка струшує плоди з дерев. На даний момент вже зібрано 100 тонн горіха, а загалом збір має становити близько 200 тонн. При цьому середня врожайність культури сягає 2,5 т/га (торік — 1,4 т/га). Сад ще молодий і фермери розраховують через два роки отримувати по 5 т/га.
На максимальному рівні свого плодоношення горіховий сад може перебувати протягом 25−30 років, а потім йде повільне згасання, яке може затягнутися ще на 20−30 років. «На території саду зараз жваво: шейкер йде вздовж ряду, старанно обтрушуючи горіхи з дерев. Слідом за ним їде горіхозбиральний комбайн, збираючи плоди, що опали. Коли контейнер наповнюється, горіхи висипають у кузов вантажівки», — розповідає Андрій Гук, керівник компанії «Вол-нат».
Після прибуття в цех миття та сушіння горіхи поетапно надходять у два мийні барабани. Чисті плоди на транспортері прямують на інспекційну лінію, де працівники підприємства вручну обирають шлюб. Якісні плоди вирушають на сушіння. У чарунках, розрахованих на 2 тонни плодів, вони сушаться дві доби за постійної температури 38°. Регулювання температури відбувається автоматично за допомогою датчиків.
«Просушені горіхи збираються в мішки та перевозяться до цеху калібрування, де плоди сортуються залежно від діаметра. Після цього вони пакуються у великі мішки вагою по 800 кг. Це вже товар, готовий до реалізації. Ми відправляємо свою продукцію на експорт, до Італії на підприємства, де з бессарабських горіхів готують корисні горіхові мікси», — підкреслив Гук.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом