Україна. Еволюція морського коридору
UkrAgroConsult
Автор статті:
Вже більше 5 місяців повноцінно працює новий морський коридор, який дозволяє Україні експортувати не тільки агропродукцію, але й інші товари морським шляхом. Загалом за час своєї роботи Україні вдалося експортувати більше 18 млн тонн агропродукції завдяки новому маршруту. Ще жовтні 2023 року було експортовано тільки 1.3 млн тонн, тоді як вже в лютому 2024 року обсяги зросли до 5.16 млн тонн.
Основними товарами для експорту стали кукурудза (9.13 млн тонн) та пшениця (4.83 млн тонн), а на третьому місці за обсягами опинилася соняшникова олія – 0.86 млн тонн.
З перших днів березня український морський коридор, після отримання необхідних дозволів з боку ВМС ЗСУ, став працювати цілодобово. Це має збільшити інтенсивність судноплавства і кількість судозаходів в портах Великої Одеси. Хоча, вже на деяких терміналах спостерігаються складнощі з вивантаженням зерна і затори залізничних вагонів. Збільшенню вивантаження у портах заважають постійні повітряні тривоги (персонал портових операторів вимушений перебувати у бомбосховищах). Також останні дні в Одеському регіоні йшли дощі, що зменшило завантаження зерна на судна.
Що стосується морської логістики, то фрахтові ставки з глибоководних портів України не зростають, попри напруженість у Червоному морі, а, навпаки, зменшуються. З останніх укладених угод відомо, що вартість перевезення 27.5 тис. тонн ячменю з Чорноморську до Іспанії оцінювалась в 34-35 доларів за тонну.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1
Читайте також
Conab прогнозує рекордне виробництво зерна в Бразилії в 2024/25 МР
Війна та зміна клімату внесли корективи у зони вирощування гірчиці
Аргентина збирається вперше експортувати пшеницю до Китаю за останні 10 років
Ціни ростуть швидше, ніж очікувалось через зростання продуктів харчування — НБУ
Ціни на кукурудзу та сою на CBOT у четвер не змінилися
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом