У новому сезоні Україна зможе експортувати 0,5 млн т рафінованої соняшникової олії

Джерело:  УкрАгроКонсалт
соняшникова олія
UkrAgroConsult

Автори статей:

Олійно-жирова галузь України продовжує працювати в умовах війни Росії проти України та підлаштовуватись під реалії поточної ситуації.

У 2022/23 МР крім низького врожаю соняшнику, відключення електроенергії, проблем при реалізації продукції та низької пропускної спроможності «зернового коридору», до завершення сезону додалась його відсутність та загострення логістичних проблем.

Великі перехідні запаси соняшнику та готової продукції, які спочатку розглядались, як тягар, компенсували зниження врожаю та дали змогу працювати галузі та збільшити показники експорту нашого стратегічного товару – соняшникової олії. Деякі гравці обрали рафінацію, як один з шляхів вирішення поточних проблем та підтримання бізнесу в дієвому стані.

У 2022/23 МР експорт рафінованої соняшникової олії (+7% до 2021/22 МР).

Темпи відвантажень рафінованої олії були досить стабільні протягом всього сезону.

Частка експорту рафінованої олії у загальному експорті знизилася, при цьому залишилась одним з найбільших показників – 9,7%.

Україні вдалося зберегти широку географію експорту рафінованої соняшникової олії – майже 120 країн. У структурі експорту ключова позиція належить ЄС, але частка знизилася до 40% проти 45% роком раніше. До ТОП-імпортерів увійшла Туреччина, Малайзія та Йорданія.

У 2023/24 МР очікується зниження загального експорту соняшникової олії на 7,6%, рафінованої соняшникової олії – на 8,6%.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!