У березні експорт соняшникової олії з України склав 524 тис т, що є найбільшим за час війни обсягом
За даними Мінагрополітики, Україна у 2022/23 МР експортувала 3,2 млн т соняшникової олії із прогнозованих USDA на цей сезон 4 млн т, зокрема у березні – 524 тис т, що на 29% перевищило показник лютого (118 тис т) та стало найбільшим місячним обсягом експорту з початку повномасштабного вторгнення.
Експорт соняшникової олії з України у 2022/23 МР ShareUA potential прогнозує на рівні 4,5 млн т, тоді як USDA оцінює його у 4 млн т. Щоб вийти на такі показники, протягом квітня – серпня 2023 р потрібно експортувати ще 1,3 млн т олії або 260 тис т щомісяця.
З огляду на різке падіння світових цін, експорт соняшникової олії з України в наступні місяці скоротиться, у порівнянні з березнем, але прогнози у 4 та 4,5 млн т виглядають досить реальними.
Експорт насіння соняшнику у березні виріс у порівняні з лютим на 34 тис т до 199 тис т, насамперед, через невизначеність з продовженням дії зернової угоди, яка формально мала завершитись 19 березня. Іншою причиною стала низька конкуренція між переробниками, що зробила вигідним експорт насіння, навіть попри чинні обмеження.
У 2022/23 МР Україна вже експортувала 1,8 млн т соняшника із прогнозованих USDA 2,65 млн т та місцевими аналітиками 2-2,5 млн т.
Оскільки експорт соняшникової олії вже сягнув 80% прогнозу USDA, а експорт соняшника – лише 68%, то переробники ще мають шанс збільшити обсяги переробки та не дозволити вивезти сировину на переробку до сусідніх Румунії, Болгарії та Угорщини.
В рф завдяки гарному урожаю олійних культур експорт рослинних олій різко збільшився у порівнянні з минулим роком, зокрема ріпакової олії – на 43%, соєвої – на 45%, соняшникової – на 18%. Основними покупцями російської олії стали Туреччина та Китай, який збільшив обсяги закупівель на 62%. Крім того, на тлі блокування поставок з України, рф збільшила експорт олії до Індії, Ірану та Єгипту, що є підтвердженням економічної війни рф проти України.
Ціни на соняшник в рф у березні знизилися на 25% (-37% за рік), через що постало питання тимчасового скасування експортного мита на соняшник, що дозволить активізувати його експорт та обвалити ціни на ринках Туреччини та Болгарії.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом