США після переговорів у Стамбулі заявили, що не блокуватимуть експорт продуктів та добрив з Росії
Американські санкції не стосуються експорту російських харчових продуктів і мінеральних добрив. Про це заявило міністерство фінансів США наступного дня після того, як представники Росії, України, Туреччини й ООН зустрілися у Стамбулі для переговорів, спрямованих на відновлення експорту зерна з України.
“Сполучені Штати всіляко підтримують зусилля Організації Об’єднаних Націй щодо вивезення як українського, так і російського зерна на світові ринки та зменшення впливу нічим неспровокованої війни Росії проти України на світові запаси продовольства і ціни на харчові продукти”, – йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.
У заяві відомства наголошується, що продаж і перевезення сільськогосподарської продукції, а також ліків і медичного обладнання дозволені та не є порушенням санкцій, які Вашингтон запровадив щодо Росії.
У США також наголосили, що не вводили жодних санкцій щодо виробництва, продажу чи транспортування російських сільськогосподарських товарів, зокрема добрив, і що страхування чи перестрахування транспортування або відвантаження цих продуктів не заборонено.
“Війна президента Росії Володимира Путіна придушила виробництво продовольства й аграрної продукції. Він використав їжу як зброю війни, знищуючи сільськогосподарські сховища, переробні й випробувальні підприємства, викрадаючи зерно й сільськогосподарське обладнання та фактично блокуючи порти Чорного моря”, – додали в американському мінфіні.
13 липня на переговорах в Стамбулі вдалося попередньо домовитися про розблокування трьох українських портів для експорту зерна. Судна, які йтимуть під завантаженням, оглядатимуть турецькі військові. Угода може бути підписана після погодження технічних деталей, зокрема в частині розмінування.
Читайте також
На експорт пішло майже 17,5 млн тонн зерна
ПАЕК розбудовує зрошувальну систему для поливу овочів
Індійські фермери скорочують площі під ріпаком через підвищення температури
Польські фермери погрожують протестами вздовж всього східного кордону у разі невик...
Стан озимих в «Агропросперіс» оцінюють здебільшого як задовільний
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом