США после переговоров в Стамбуле заявили, что не будут блокировать экспорт продуктов и удобрений из РФ

Источник:  ЛИГА.Бізнес
удобрения

Американські санкції не стосуються експорту російських харчових продуктів і мінеральних добрив. Про це заявило міністерство фінансів США наступного дня після того, як представники Росії, України, Туреччини й ООН зустрілися у Стамбулі для переговорів, спрямованих на відновлення експорту зерна з України.

«Сполучені Штати всіляко підтримують зусилля Організації Об’єднаних Націй щодо вивезення як українського, так і російського зерна на світові ринки та зменшення впливу нічим неспровокованої війни Росії проти України на світові запаси продовольства і ціни на харчові продукти», – йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

У заяві відомства наголошується, що продаж і перевезення сільськогосподарської продукції, а також ліків і медичного обладнання дозволені та не є порушенням санкцій, які Вашингтон запровадив щодо Росії.

У США також наголосили, що не вводили жодних санкцій щодо виробництва, продажу чи транспортування російських сільськогосподарських товарів, зокрема добрив, і що страхування чи перестрахування транспортування або відвантаження цих продуктів не заборонено.

«Війна президента Росії Володимира Путіна придушила виробництво продовольства й аграрної продукції. Він використав їжу як зброю війни, знищуючи сільськогосподарські сховища, переробні й випробувальні підприємства, викрадаючи зерно й сільськогосподарське обладнання та фактично блокуючи порти Чорного моря», – додали в американському мінфіні.

13 липня на переговорах в Стамбулі вдалося попередньо домовитися про розблокування трьох українських портів для експорту зерна. Судна, які йтимуть під завантаженням, оглядатимуть турецькі військові. Угода може бути підписана після погодження технічних деталей, зокрема в частині розмінування.

Метки: , , ,

У Вас возникли дополнительные вопросы?
Будем рады помочь!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox