Рух суден «зерновим коридором‎»‎ сповільнився на 50% — ООН

Джерело:  Latifundist.com

За даними ООН, з моменту продовження «зернової угоди‎»‎ після 19 листопада, з України виходить не більше 5 суден з зерном в день, в порівнянні з попередніми тижнями чи місяцями, коли виходило до 10 суден.

Речниця ООН з Чорноморської зернової ініціативи Ісміні Палла заявила, що на рух суден вплинула невизначеність щодо продовження «‎зернової угоди»‎, погані погодні умови в Стамбулі, а також ротація нового персоналу та інспекторів в Спільному координаційному центрі (СКЦ).

«‎СКЦ продовжує пошук шляхів для планування інспекцій на зиму і розгортання достатньої їх кількості. Ми закликаємо всі сторони докласти максимум зусиль, щоб узгодити стійкий і життєздатний план руху вперед»‎ — сказала вона.

Зазначається, що перевірки чотиристоронніми групами суден суттєво сповільнилися в останні тижні. Так, за сім днів до 23 листопада з України вийшло 27 суден, у порівнянні з 36 за попередній тиждень і 38 за період з 27 жовтня по 2 листопада.

Водночас тільки вісім суден відправилися в період з 3 по 9 листопада, відразу після того, як росія ненадовго призупинила свою участь в угоді, обмеживши рух суден, що прямують в Україну.

Відмічається, що наразі близько 112 суден очікують перевірок у Стамбульських водах, в тому числі деякі з них простоюють понад місяць, заявили в СКЦ, додавши, що зараз обговорюються шляхи збільшення кількості перевірок суден.

 

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox