Рішення Єврокомісії — сигнал для росії й далі блокувати зерновий коридор
Єврокомісія нарешті видала рішення щодо імпорту з України зернових та олійних до Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії та Словаччині. Воно має як позитивні, так і негативні сторони.
Таку думку висловив віцепрезидент з економічної освіти, доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський у Telegram.
За його словами, добрим є те, що Єврокомісія визнає необґрунтованими закиди партнерів про участь України у ціновому обвалі.
«Основна проблема — логістичні витрати/проблеми та забиті сховища. Але ж даних чи аналітичної записки нема. Ну і купляли та забивали сховища не українські компанії», — додає експерт.
Нів’євський вважає, що якщо спрацює заборона на пшеницю, кукурудзу, соняшник та ріпак, то інші позиції бунтівниками будуть зняті. Транзит через ці п’ять країн буде, імпорт в інші країни ЄС також буде.
Поганим у цьому рішенні він вважає удар по єдності ЄС.
«Навпаки, Єврокомісія знайшла юридичну підставу. Куди ж дивились аналітики та політики ЄК, що таку проблему прогледіли. Це нє добре», — написав експерт.
Крім того, фермерам ще й заплатять за демарш, підкреслює Нів’євський. Тепер можна чекати подібних речей щодо, наприклад, біженців (наприклад, в Німеччині, Італії чи Польщі). Це ж теж економічні втрати для населення цих країн, перевантаження житлових площ, витіснення місцевих тощо.
«Хоча рішення задеклароване на один місяць, але чорним по білому ЄК написала, що готова продовжити. І продовжить, я думаю. Бо за місяць — новий сезон, нові обсяги експорту, і краще логістиці цих країн не буде, тільки гірше. До речі, якщо справді знімуть за місяць, це буде нелогічно і «множить на нуль» всі аргументи, чому вони зараз цю заборону вводять», — пояснив він.
Водночас це удар по Україні, уточнює експерт. Адже якщо для бунтівної п’ятірки агросектор — усього до 2-5% ВВП, для України АПК зараз один із двигунів економіки, яка у війні.
«Також це сигнал росії й далі гальмувати зерновий коридор, чого, певно, слід очікувати», — підсумував Нів’євський.
Читайте також
ПСП «Злагода» додасть до сидеральної суміші озимий горох
Індія. SEA закликає дозволити ф’ючерсну торгівлю сирою пальмовою та соєвою о...
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
На Рівненщині будують потужну молочну ферму
Польща, Франція та Італія прагнуть заблокувати торгову угоду між ЄC і Меркосур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом