Проблема блокади кордону може вирішитися протягом кількох тижнів – голова комітету Сейму Польщі
Таку думку висловив голова комітету закордонних справ Сейму Польщі Павел Коваль в інтерв’ю Українському радіо.
“Проблема з фермерами і проблема із захистом певних сегментів сільгоспвиробництва буде вирішена. Потрібно кілька тижнів переговорів”, – сказав Коваль.
Він висловив сподівання, що компромісне рішення таки буде знайдено. “Ми знайдемо таке рішення. Але я дуже хочу, щоб протести в Євросоюзі не ототожнювалися з Україною, тому що вони не пов’язані з Україною, а якщо й пов’язані, то незначною мірою”, – додав Коваль.
За його словами, рішення може бути прийняте упродовж кількох тижнів. “Я думаю, що протягом кількох тижнів це буде. І польський уряд, і український уряд повинні порозумітися, знайти рішення, щоб могли продавати українські товари, але також захистити кілька секторів польського виробництва”, – сказав польський парламентарій.
При цьому він наголосив, що ключовим є те, що Польща сьогодні є головною країною, яка домагається більшої кількості боєприпасів для України і підтримки України в рамках НАТО, в Європейському Союзі. Тож польські політики потребують для цього підтримки в суспільстві. “Отже, сільськогосподарські проблеми також потребують вирішення… Якщо ми хочемо допомогти Україні, ми також повинні отримати допомогу нашим фермерам, тому що в демократичній країні це теж пов’язано”, – резюмував політик.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 3 березня заявив, що ситуація на кордоні з Польщею, де відбувається блокування руху вантажівок, вже давно вийшла за межі економіки та моралі.
Із 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції й відмова Польщі від європейського зеленого курсу.
За цей час сталося п’ять випадків висипання українських агрокультур з вантажних вагонів на колії чи з вантажівок на дороги.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом