Озимі переходять від вегетативного до генеративного періоду розвитку

Такі метеорологічні чинники, як прогнозоване значне підвищення температури повітря, довший світловий день, переважання короткохвильових синьо-фіолетових променів високих енергій стимулюють формування органів плодоношення, тобто рослини озимих переходять від вегетативного до генеративного періоду розвитку.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
У цей час вся увага виробничників і науковців повинна бути сконцентрована на підготовці до другого азотного підживлення, яке проводять на всіх площах, зайнятих озимими культурами на початку виходу рослин у трубку (IV етап органогенезу).
Дози азотних добрив при цьому корегуються з урахуванням попередньо внесених. Якщо при відновленні вегетації було внесено 50-60 кг/га д.р. азоту, то на IV етапі потрібно довнести 40-50 кг/га, а за внесення 20-30 кг/га у перший період – 60-70 кг/га д.р. на IV етапі.
Враховуючи значний запас інфекції хвороб і шкідників на озимих зернових культурах, їх пригнічення за ранньовесняного періоду та прогнозований інтенсивний розвиток у подальшому, існує загроза ураження посівів хворобами та пошкодження шкідниками, що особливо небезпечно на ослаблених стресовими чинниками рослинах. Тому рекомендується проводити постійний моніторинг фітосанітарного стану посівів для своєчасного застосування засобів захисту.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
ТАС Агро посіяла менше кукурудзи й відмовилась від цукрового буряку
Туреччина збере менше зерна та фруктів у 2025 році
Активність на ринку соняшнику низька — переробники готуються до сезону ріпаку
У Молдові вперше почали сіяти промислові коноплі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом