Марокко збільшило імпорт зерна на 16%
За даними Національної федерації торговців зерном та бобовими (FNCL), з 1 червня по 31 жовтня 2024 р. Марокко імпортувало 4 106,9 тис. т зерна, що на 16% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє агенція Зерно Он-Лайн із посиланням на Les Inspirations Eco.
Імпорт твердої пшениці становив 363,3 тис. т (+69% до минулого сезону), м’якої борошномельної пшениці – 1 953,1 тис. т (+15%).
Порівняно з минулим сезоном також зросли обсяги ввезення фуражної сировини – соєвого шроту, бурякового жому, соняшникового шроту, пшеничних висівок та ріпакового шроту. Сумарний імпорт фуражної сировини зріс на 18%, становивши 1,040 тис. т.
Власне виробництво зерна в Королівстві продовжує падати, що спонукає імпорт. Марокканські фермери зараз переживають особливо складну ситуацію через сильний брак води. Через низку посушливих років Королівство змушене переглянути свої підходи до продовольчої безпеки.
«Ми продовжуємо закуповувати продукцію за того ж рівня цін. Однак повернення коштів за імпорт, як і раніше, забезпечується державою. З іншого боку, ціна може мати тенденцію до зниження через достатню пропозицію на світовому ринку. Більше того, ми чекаємо на врожай з Південної Америки, який може послабити ціни», — пояснив Омар Якубі, президент FNCL.
У FNCL наголошують, що імпорт м’якої пшениці перебуває практично на тому самому рівні – 450 тис. т на місяць. Запаси м’якої пшениці країни нині становлять 1 575 тис. т, що покриває внутрішню потребу 3,5 місяці.
Читайте також
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
На ринку кукурудзи та пшениці фіксують незначне зростання цін
У грудні знизився обсяг передачі зерна через залізничні переходи з усіма країнами
У 2024/25 МР очікується зниження виробництва кукурудзи в Індонезії
Сєкерський під час головування Польщі в Раді ЄС у 2025 році хоче обмежити імпорт у...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом