Коли варто прив’язати ціну у контракті до котирування на MATIF чи Euronext
Українські агровиробники під час експорту своєї продукції в напрямку Європи можуть скористуватися прив’язкою ціни у контракті до котирування на Міжнародному ф’ючерсному ринку Франції (MATIF), або пан-європейській фондовій біржі Euronext.
Про це повідомляє на Фейсбук-сторінці Spike Brokers.
За словами аналітиків компанії, це не дуже поширена в Україні практика, проте вона має право на певну увагу сільгосптоваровиробників.
Як це працює? У контракті фіксується формула, за якою фінальна ціна розраховується у прив’язці до ф’ючерсного котирування на MATIF чи Euronext. Тобто сільгосптоваровиробник вже може відвантажити товар, і навіть отримати частину грошей, а фінальна ціна буде встановлена пізніше.
Коли варто застосовувати таку практику?
– Коли, на вашу думку, ціна піде угору, але треба вже відвантажувати, бо немає де зберігати новий урожай.
– Коли ви розумієте, що у цей момент ваші потенційні покупці активно заповнюють склади і треба встигнути відправити товар, щоб не залишитися із залишками, як нещодавно європейський виробник. Тоді усі переробники були покриті українським зерном на 3-4 місяці вперед.
– Коли є гарне вікно можливостей у логістиці. Адже транспорт не може бути весь час доступним, а надто саме тоді, коли ціна на ваш товар оптимальна. Тому зараз, укладаючи контракт, можна вирішити питання з логістикою, а потім – щодо ціни.
«Звісно, це не універсальний спосіб, але це ще одна можливість оптимізувати свою діяльність зі збуту товару», – зазначають у Spike Brokers.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом