Епіцентр Агро будує два елеватори
Всі елеватори та підприємства компанії «Епіцентр Агро» наразі працюють, але агрохолдинг, як і всі українські аграрії, має проблему з вивезенням зерна. Тому в компанії активно шукають альтернативні рішення експорту та збільшують потужності зберігання.
Про це розповів керівник служби зберігання зерна «Епіцентр Агро» Сергій Нижник під час онлайн-конференції «Ефективний елеватор в період воєнного стану».
«У воєнний час ми, мабуть, єдиний холдинг, який продовжує будівництво. Сьогодні на Західній Україні компанія будує два елеватори — на 120 і 60 тис. т. До осені об’єкти будуть готові приймати зерно»
Він пояснює, що навіть якщо експорт збільшиться до 1,5 млн т на місяць, Україна зможе лише на 1 липня 2023 р. вивезти врожай-2021.
«Що робити з урожаєм 2022 року? У «Епіцентр Агро» 160 тис. га землі. Якщо брати середню урожайність 7-8 т/га, то матимемо 1,5 млн т зерна нового врожаю. Вивезти його нереально. Сьогодні ми маємо повний колапс у логістиці й не вийдемо з нього, доки не закінчиться війна і не будуть розблоковані порти», — зазначає Сергій Нижник.
За його словами, «Епіцентр Агро» експортує зерно до Румунії через Польщу, пропрацьовує логістику на Угорщину, але це не забезпечує вивезення необхідних обсягів та й коштує дорожче.
«Європейська дорога з центру України коштує приблизно половину вартості товару. При перевезенні автомобілем до Румунії одне коло за часом обходиться в 10-11 діб», — розповідає Сергій Нижник.
За його прогнозами, вже восени аграрії переглядатимуть сівозміну. Збільшиться частка озимої пшениці та тих культур, які мають маржинальність, але не дають великих обсягів.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом