Експорт соєвого шроту з США у 2024/25 МР сягне рекордного рівня
За оцінками МСГ США, експорт соєвого шроту з країни у 2024/25 МР третій поспіль сезон оновить рекордний показник та сягне 15,7 млн т (+9,5% у порівнянні з 2023/24 МР), незважаючи на відновлення поставок з найбільшого світового експортера шроту – Аргентини після низького врожаю минулого року, коли експорт шроту зменшився до 18-річного мінімуму. Нарощуванню експорту також сприяє збільшення переробки сої.
В Аргентині вже обмолочено 50% посівів сої, і обсяг виробництва має майже двічі перевищити торішній, хоча й буде дещо нижчим, ніж очікувалося. Завдяки цьому експорт аргентинської дроблянки та шроту виросте у 2023/24 МР на 17% та 18% відповідно, а у 2024/25 МР ще на 13% та 12% до 4-річного максимуму.
Водночас сприятиме нарощуванню експорту шроту з США буде зниження конкуренції з боку Бразилії, яка у 2025 р активно поставлятиме сою до Китаю.
Останніми роками великі покупці соєвого шроту, особливо країни Азії, Близького Сходу та Північної Африки, суттєво збільшили потужності по переробці сої, що знизить їх потребу в імпортному шроті. Але американський шрот буде привабливим для імпортерів завдяки низький ціні, як і шрот з Південної Америки.
За прогнозом МСГ США, у 2024/25 МР середня ціна на соєвий шрот знизиться у порівнянні з попереднім сезоном на 13% до 330 $/т. У середу в Чикаго ф’ючерси торгувалися по 371,7 $/т, що на 14% поступається торішньому рівню, але на 15% перевищує річний мінімум.
У США частка переробки сої в загальному обсязі її споживання поступово зростає, і у 2024/25 МР сягне 56%, за оцінками МСГ, що стане найвищим показником з 2007/08 МР. Збільшення Китаєм закупівель сої з Бразилії призвело до того, що США зменшили експорт сої та збільшили її переробку.
Якщо починаючи з 2017/18 МР та по 2020/21 МР обсяги переробки сої у США перевищували прогнози МСГ, то в наступні три сезони вони дещо знизилися. У квітні обсяг переробки сої у США серед членів NOPA (частка яких у виробництві сої в США сягає 95%) вперше у цьому сезоні не сягнув місячного рекорду та склав 166 млн бушелів при прогнозі 183 млн бушелів.
Минулого місяця кілька заводів були зупинені на планове технічне обслуговування, а рентабельність переробки була найнижчою за кілька останніх років, що потенційно може вплинути на обсяги виробництва. У поточному сезоні ціни на сою впали до багаторічних мінімумів, а соєва олія постраждала внаслідок негативної динаміки на ринку відновлювальних видів палива.
Читайте також
Україна здатна подвоїти обсяг агроекспорту – Шмигаль
Експортні ціни на UCO виросли на 100 $/т після оголошення Китаєм про скасування пільг
Поголів’я корів продовжує скорочуватися в листопаді
У Британії зібралися збільшити посівні площі під пшеницею
В Україні скоротилась пропозиція сої від виробників
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом