До 2030 року Україна збільшить площі під горіхами в 2,3 рази

Три основні вектори роботи українських горіхівників – це вирощування волоського горіха, фундуку та мигдалю. Істотне збільшення горіхових садів відзначається в країні протягом останніх п’яти років, у 2018-2021 роках. в Україні діяла Програма підтримки садівництва, у рамках якої горіхівники отримували компенсацію своїх витрат, розповів президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін на конференції «Горіхи України 2022: обмін досвідом із Грузією», що відбулася 19 листопада 2022 року у Тбілісі (Грузія).
Невелике уповільнення темпів зростання пов’язане з епідемією Covid 19 та озброєною агресією росії в Україні. В Асоціації прогнозують, що до 2030 року площа під горіхами зросте з 13,1 тис. га у 2022 році до 30 тис. га: 9.тис. га – плантації волоського горіха, 16 тис. га – фундука, 5 тис. га – мигдалю.
Геннадій Юдін окремо виділив такий напрямок, як вирощування органічного горіха.
«До 2030 року органічний горіх вирощуватиметься мінімум на 20% усіх площ під горіхом у країні».
Наступного року, за словами керівника, першу партію органічного горіха буде відправлено на експорт. У перспективі Асоціація ініціює об’єднання промислових садів, де волоський горіх, фундук та мигдаль вирощується за системою «органік», у єдиний Organic nut pool.
Щодо експорту волоського горіха, то в Українській горіховій асоціації мають намір сконцентруватися на вирішенні таких завдань:
- Створення сортових однорідних партій якісного волоського горіха з промислових садів. Сертифікація садів.
- Об’єднання промислових садів, де вирощується органічний горіх, в Organic nut pool.
- Переробка «домашнього» горіха на горіхову продукцію: олію, борошно, харчові складові тощо.
- Контроль якості шляхом збільшення частки продажу очищеного горіха, без шкаралупи.
У планах Асоціації створення брендів «Фундук України» та «Мигдаль України», формування реєстрів садів та їхня сертифікація. Кооперація садів необхідна для створення якісних партій фундука та мигдалю та організації переробки горіхів – очищення, сушіння, калібрування.
Стратегія розвитку сектору фундука та мигдалю також включає запуск п’яти заводів з переробки фундука в основних регіонах України. Як повідомляє Геннадій Юдін, три підприємства вже працюють – в Одесі, Хмельницькій області та в одній із центральних областей. Важливо також організувати якісне зберігання та системний експорт очищеного фундука. Не забули у стратегії та розвитку органічного вирощування фундука.
Читайте також
Якщо посуха в Україні збережеться, УЗА доведеться знизити прогноз урожаю пшениці н...
Китайські мита зупиняють експорт червоного м’яса зі США, що загрожує мільярд...
На Сході елеватори активніше переходять на альтернативну енергетику, ніж на Заході...
Міністр Малайзії закликає виробників пальмової олії підтримати ініціативу з виробн...
Тракторні причепи потрапили під держпрограму компенсації 15% вартості техніки
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом