До 2030 року Україна збільшить площі під горіхами в 2,3 рази

Джерело:  Пропозиція
грецкий орех

Три основні вектори роботи українських горіхівників – це вирощування волоського горіха, фундуку та мигдалю. Істотне збільшення горіхових садів відзначається в країні протягом останніх п’яти років, у 2018-2021 роках. в Україні діяла Програма підтримки садівництва, у рамках якої горіхівники отримували компенсацію своїх витрат, розповів президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін на конференції «Горіхи України 2022: обмін досвідом із Грузією», що відбулася 19 листопада 2022 року у Тбілісі (Грузія).

Невелике уповільнення темпів зростання пов’язане з епідемією Covid 19 та озброєною агресією росії в Україні. В Асоціації прогнозують, що до 2030 року площа під горіхами зросте з 13,1 тис. га у 2022 році до 30 тис. га: 9.тис. га – плантації волоського горіха, 16 тис. га – фундука, 5 тис. га – мигдалю.

Геннадій Юдін окремо виділив такий напрямок, як вирощування органічного горіха.

«До 2030 року органічний горіх вирощуватиметься мінімум на 20% усіх площ під горіхом у країні».

Наступного року, за словами керівника, першу партію органічного горіха буде відправлено на експорт. У перспективі Асоціація ініціює об’єднання промислових садів, де волоський горіх, фундук та мигдаль вирощується за системою «органік», у єдиний Organic nut pool.

Щодо експорту волоського горіха, то в Українській горіховій асоціації мають намір сконцентруватися на вирішенні таких завдань:

  1. Створення сортових однорідних партій якісного волоського горіха з промислових садів. Сертифікація садів.
  2. Об’єднання промислових садів, де вирощується органічний горіх, в Organic nut pool.
  3. Переробка «домашнього» горіха на горіхову продукцію: олію, борошно, харчові складові тощо.
  4. Контроль якості шляхом збільшення частки продажу очищеного горіха, без шкаралупи.

У планах Асоціації створення брендів «Фундук України» та «Мигдаль України», формування реєстрів садів та їхня сертифікація. Кооперація садів необхідна для створення якісних партій фундука та мигдалю та організації переробки горіхів – очищення, сушіння, калібрування.

Стратегія розвитку сектору фундука та мигдалю також включає запуск п’яти заводів з переробки фундука в основних регіонах України. Як повідомляє Геннадій Юдін, три підприємства вже працюють – в Одесі, Хмельницькій області та в одній із центральних областей. Важливо також організувати якісне зберігання та системний експорт очищеного фундука. Не забули у стратегії та розвитку органічного вирощування фундука.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox