Ціни на ячмінь в Україні опускаються під тиском низького попиту

Джерело:  GrainTrade
ячмень

Ціни на фуражний ячмінь в Україні поступово опускаються під тиском низького експортного попиту та скорочення зацікавленості з боку переробників.

Додатково на них тисне падіння цін на фуражну кукурудзу та пшеницю, низький попит з боку основних споживачів, які працювали на традиційній сировинній базі і періодично докуповували лише потрібні обсяги, а також майже повна відсутність експорту ячменю. Незначно ціни підтримують обмежені перехідні запаси ячменю та прогнози скорочення його виробництва в новому сезоні.

В Україні площі сівби озимого ячменю під врожай -2022 скоротилися у порівнянні з минулим роком на 16,8% до 969 тис га, а ярого – на 45% до 918,8 тис т. На тлі зниження внаслідок дефіциту та високих цін на добрива врожайності ячменю, його виробництво складе 5-6 млн т, що на 40-50% поступатиметься торішньому показнику.

Ціни попиту на фуражний ячмінь впали на 100-300 грн/т і станом на 18 травня складають 6500-7300 грн/т з доставкою до переробників, тоді як ціни на кукурудзу знизилися до 5800-6300 грн/т з доставкою на комбікормові заводи.

На початку тижня в західних регіонах фіксувалося незначне підвищення цін. Окремі покупці підняли ціни попиту задля залучення потрібних обсягів зерна, проте вони залишаються в межах сформованого діапазону.

Високі внутрішні ціни на ячмінь та значна вартість доставки до портів Румунії на рівні 85-100 $/т поки не дозволяють трейдерам закуповувати та експортувати фуражний ячмінь, з огляду на поточний рівень цін на нього на світових ринках.

Зниження виробництва в Україні призведе до подальшого зростання світових цін на ячмінь в новому сезоні, особливо на тлі прогнозів скорочення світового виробництва кукурудзи.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox