Частка зернових у загальному навантаженні УЗ скоротилася до 20,8%
У квітні частка зернових у загальному навантаженні Укрзалізниці скоротилася до майже 21%. Про це йшлося під час наради залізничників із представниками аграрного ринку у четвер, 27 квітня.
Як розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, за 26 діб квітня на залізничній мережі навантажено 1 млн 895 тис. т зернових. Це 20,8% від загального навантаження УЗ. Зауважимо, що тиждень тому цей показник становив 21,9%, а у жовтні 2022 року зростав до 30,1%.
Скорочується і обсяг середньодобового навантаження. Наразі він становить 73 тис. т проти 77 тис. т тиждень тому. Водночас в Укрзалізниці планували, що він сягне 93 тис. т. Та внаслідок обмеження передачі зернових через західні прикордонні переходи та нестабільної роботи «зернового коридору» (цього місяця РФ тричі блокувала його діяльність) показник лише скорочується.
Знизився і обсяг перевезень зернових залізницею. З початку квітня на експорт транспортовано 1 млн 932 тис. т. Із них лише 458 тис. т — через західні прикордонні переходи. Наразі на добу передається 341 вагон із зерновими, показник порівняно з березнем скоротився на 42%, або на 249 вагонів.
Суттєве зменшення спостерігається останні два тижні, після того, як країни ЄС почали вводити заборони на імпорт української агропродукції. Наразі ж є два найскладніші напрямки: Ягодин—Дорогуськ (Польща) та Батьово—Еперешки (Угорщина).
По польському переходу очікують передачі 304 вагони для колії 1520 мм із зерном, які не приймають перевізники. Окрім того, наразі не передаються піввагони із зерновою продукцією по колії 1435 мм. На стику з Угорщиною простоюють приблизно 700 вагонів із зерновими. Їх не приймає перевізник Rail Cargo Hungaria. Зараз Укрзалізниця очікує роз’яснень від RCH щодо вимог до передачі вагонів для колії 1520 мм.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом