Агрохолдинги України

Агро-Регіон

Агро-Регіон

«Агро-Регіон» — провідний виробник сільськогосподарської продукції в Україні. З 2007 р. власниками компанії є акціонери шведського інвестиційного фонду East Capital Holding AB.
тел: +380 44 494 0426
імейл: info@agro-region.com

Агротон

«Агротон» — диверсифікований вертикально-інтегрований виробник Східної України, основним видом діяльності якого є вирощування, зберігання та продаж сільськогосподарських культур та тваринництва.
Tel.: +380445945159
Email: office@agroton.com.ua

Агротрейд

Група «АГРОТРЕЙД» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг із завершеним циклом (виробництво, переробка, зберігання та торгівля сільськогосподарською продукцією).
Тел.: +380 (57) 766-22-22
Факс: +380 (57) 703-21-47
Email: office@agrotrade.ua

АгроВіста

«АгроВіста» (раніше група компаній «УкрАгроКом» та «Гермес-Трейдінг») — інтегрована аграрна корпорація, що спеціалізується на виробництві зернових та олійних культур, тваринництві, зерновій торгівлі та виробництві цукру.
+38 (044) 359 11 77
+38 (050) 457 2532
office@hermes-trading.com.ua

Allseeds

Allseeds (Олсідз) - один із найбільших виробників і експортерів рослинних олій та шротів в Україні, який володіє у найглибшому в Україні порту "Південний" сучасним мультифункціональним  заводом із переробки олійних культур.
Телефон: +380 44 495 49 19
Астар

Астарта-Київ

Астарта-Київ — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який з 1993 року працює у сфері цукрового та сільськогосподарського виробництва. Виробник цукру №1 в Україні.
(+380) 44 585 94 94
(+380) 44 354 18 00
office@astarta.ua

Бунге Україна

«Бунге Україна» (ДП «Сантрейд») - українська філія міжнародної організації Bunge, що займається закупівлею, продажем, переробкою, а також зберіганням зернових та олійних культур. Є однимз найбілтших виробників соняшникововї олії.
тел.: +38 (044) 490 27 30
marketing@oleina.ua

Епіцентр Агро

Епіцентр Агро консолідує виробничі активи аграрного напрямку групи «Епіцентр К» та розвивається за моделлю холдингового типу.
тел/факс: +38 (044) 594 50 50
HarvEast

HarvEast

HarvEast — українська компанія, що займається рослинництвом і молочним тваринництвом. Холдинг активно впроваджує системи зрошення, розвиває насіннєве напрямок
38 044 394 51 99
office@harveast.com
ИМК ІМК

ІМК

ІМК - інтегрована сільськогосподарська компанія, спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних культур, а також виробництві молока.
тел. +380 44 365 14 62
тел. +380 67 447 45 51
office.kyiv@imcagro.com.ua

Кернел

Кернел – провідний у світі та найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На
+380 (44) 461 88 01
Контінентал Фармерз Груп

Контінентал Фармерз Груп

«Контінентал Фармерз Груп» – сільськогосподарська компанія з міжнародними інвестиціями, яка працює у Західноукраїнському регіоні і застосовує у своїй діяльності передові практики агровиробництва, новітні технології та сучасну техніку.
тел: 0 800 508 805

Що таке агрохолдинги України?

Агрохолдинги України – це потужні організації, які виникли внаслідок об’єднання аграрних підприємств. Згідно з законодавством, така компанія може бути лише акціонерним товариством (АТ). Мета агрохолдингів – масштабування бізнесу та розширення сфер впливу підприємств. В умовах сучасних економічних викликів вони займають важливе місце у розвитку аграрної економіки країни, адже забезпечують не лише стабільність у виробництві, але й інвестиції в новітні технології, інфраструктуру та інновації.

Варто зазначити й про відновлення порушених зв’язків між сільськогосподарськими та переробними компаніями, а також забезпечення паритету цін між реалізованими культурами та матеріально-технічними ресурсами промислового походження, завдяки об’єднанню компаній. Це дозволяє агрохолдингам не лише завойовувати нові ринки, а й знижувати витрати, що в кінцевому підсумку підвищує вартість самої компанії, її капіталізацію й прибуток. Агрохолдинг може формуватися внаслідок горизонтальної інтеграції, а також шляхом поступового об’єднання або контролю над підприємствами, що працюють у спільній сфері. Крім освоєння нових секторів ринку, агрохолдинг виникає для створення нових компаній та їх інтеграції у вже сформовану групу, щоб знизити ризики й уникнути великих втрат при можливому банкрутстві одного з учасників.

Кому належать агрохолдинги України?

Земельний банк агро в Україні продовжує зростати. На це впливає кожен власник потужного підприємства, який займається виготовленням продукції у великих обсягах. Зазвичай агрохолдинги контролюються великими бізнес-групами, які мають широкий спектр активів у різних галузях, включаючи промисловість, фінанси та торгівлю. Варто розглянути декілька найбільших представників групи компаній:

Агро-регіон

Це один з лідерів аграрного ринку, заснований у 2002 році. З 2007 року компанія перебуває під керівництвом шведського інвестиційного фонду East Capital Holding AB. Агро-регіон контролює земельним фондом, що охоплює приблизно 39 000 гектарів у Київській, Чернігівській, Житомирській та Хмельницькій областях. 

Основним напрямом роботи холдингу вважається рослинництво, яке включає вирощування різноманітних культур, зокрема зернових і олійних культур. Серед них кукурудза, соя, озима пшениця, соняшник та ячмінь. У сфері тваринництва Агро-регіон спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби та свиней та пропонує продукцію, що відповідає всім стандартам якості. Цей досвідчений виробник Компанія впроваджує передові світові методи, завчасно тестуючи нові гібриди насіння. Використовуючи технології ресурсозаощаджувального землеробства, дрони та супутниковий зв’язок, холдинг постійно впроваджує інновації, необхідні для отримання найкращих результатів при вирощуванні.

Агротрейд

Ця група об’єднує 17 сільськогосподарських підприємств та 9 елеваторів, загальна потужність зберігання яких складає до 570 тис. тонн. Агротрейд – це вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який охоплює всі етапи виробництва – від сільськогосподарської діяльності до перероблювання, зберігання та збуту продукції. Серед вагомих досягнень є те, що вона входить до числа 25 найбільших власників земельних ресурсів в Україні.

Крім зосередження на вирощуванні популярних сільськогосподарських культур, компанія не боїться експериментувати з нішевими культурами, що дозволяє їй швидко реагувати на зміни на ринку. Починаючи з 2015 року, Агротрейд активно впроваджує органічні методи землеробства, виділивши для цього окремі земельні ділянки в Харківській області.

Торговий підрозділ агрохолдингу володіє понад 20-річним досвідом досвіду на ринку зерна та щорічно реалізує понад мільйон тонн продукції. Це підтверджує її потужність та неабиякий вплив на аграрний сектор України.

Кернел

Кернел – найбільший в Україні та провідний у світі виробник і експортер соняшникової олії, який постачає продукцію з Чорноморського регіону на глобальні ринки. Компанія розпочала свою діяльність у 1995 році, спочатку займаючись торгівлею продукцією з міжнародними трейдерами. Сьогодні їй належить приблизно 15% від світового обсягу експорту соняшникової олії. 

Основний акціонер компанії – Андрій Веревський, який володіє 39,16% акцій. На 2021 рік Кернел був найбільшим агрохолдингом в Україні, маючи земельний банк у 514 000 гектарів. Компанія активно експортує сільськогосподарські культури у понад 80 країн світу, що приносить їй доходи в млн грн.

Акції Кернел з листопада 2007 року котируються на Варшавській фондовій біржі (WSE). Під брендами «Щедрий Дар», «Стожар», «Чумак Золота», «Чумак Домашня» та «Любонька» компанія пропонує широкий асортимент продуктів, що задовольняє потреби споживачів як в Україні, так і за її межами.

Агротрон 

Агротон – це диверсифікований вертикально інтегрований агрохолдинг, який активно функціонує на сході України з 1994 року. Головними напрямками його діяльності є вирощування, зберігання та реалізація сільськогосподарських культур, а також розвиток тваринництва. Рослинництво займає центральне місце в діяльності компанії. Наразі Агротон орендує приблизно 120 000 гектарів родючих чорноземів для вирощування культур і додатково обробляє ще 15 000 гектарів.

Компанія активно розширює свої земельні активи, займаючись реєстрацією 16 000 гектарів та планує придбати ще 16 000 гектарів, що дозволяє їй збільшувати виробничі можливості. У 2009 році частка продажів сільськогосподарських культур становила близько 56,6% загального доходу компанії.

Агротон спеціалізується на вирощуванні різних сільськогосподарських культур, серед яких озима пшениця, соняшник, кукурудза та ріпак. Особливу увагу компанія приділяє озимій пшениці, оскільки її висока врожайність досягається завдяки добре розвиненій кореневій системі, що дозволяє отримувати стабільні результати тривалий час. 

Allseeds

Для Allseeds характерне унікальне поєднання багаторічного досвіду на ринку та сучасної організаційної структури. Ця компанія, зі своєю материнською компанією Allseeds SA, створеною відповідно до законодавства Люксембурга, використовує новітні технології для управління новими промисловими потужностями. Попри те, що бренд і команда Allseeds відомі на ринку вже понад 15 років (раніше працювали під назвою “Зерноторгівельна компанія”), як Allseeds вона функціонує з 2010 року. Сьогодні це один із провідних виробників і експортерів рослинних олій і шротів в Україні, що спеціалізується на переробленні олійних культур, таких як соняшник, ріпак і соя. 

Компанія має сучасний мультифункціональний завод у порту “Південний”, який є найглибшим в Україні, з потужністю перероблення до 2200 тонн насіння соняшника на добу, а також 1500 тонн ріпаку і 1200 тонн сої. Allseeds також надає додаткові послуги з перевалки рослинних олій та шротів на своїх терміналах у тому ж порту.

Варто зазначити й транспортний підрозділ компанії, який не лише забезпечує доставку власної продукції, але й пропонує транспортні послуги для сторонніх клієнтів. Автопарк включає вантажівки SCANIA та MAN, серед яких 22 зерновози-самоскиди з вантажністю до 24 тонн та 44 масло вози, здатні перевозити до 26 тонн. Allseeds Group продовжує зміцнювати свої позиції на ринку, поєднуючи інновації з міцним досвідом у сільськогосподарській галузі. Це може спостерігати кожен, враховуючи історію розвитку компанії. 

Хто найбільший власник землі в Україні?

Сьогодні в Україні держава володіє 806 тисячами гектарів земель, що робить її найбільшим землевласником в країні. З цих земель у розпорядженні Фонду державного майна України знаходиться 386 тисяч гектарів, які наразі готуються до виставлення на земельні аукціони.

Ринок сільськогосподарських земель в Україні став активним з 1 липня 2021 року, проте до 31 грудня 2023 року фізичні особи могли купувати землю лише в межах 100 гектарів на людину. За даними KSE Агроцентр, у 2023 році обіг земель зріс на 58%, досягнувши 172 900 гектарів в порівнянні з попереднім роком, однак обсяги все ще залишаються на 40% нижче рівня до великої війни. Вартість сільгоспземлі у 2023 році зросла на 8,3%.

Станом на вересень 2024 року в авторитетному рейтингу Найкращі 100 латифундистів перше місце займає компанія Kernel, яку ми згадували раніше. Земельний банк цієї компанії складає 363 тисячі гектарів. На другому місці розташувалася MHP з 361 тисячею гектарів, а на третьому – Ukrlandfarming з 330 тисячами гектарів. Всупереч відкриттю ринку для юридичних осіб з 1 січня 2024 року, ситуація на ринку суттєво не змінилася. Більшість компаній, які контролюють значні земельні масиви, скоріше продають свої ділянки, ніж купують нові.

Вплив агрохолдингів та їх головні особливості 

Агрохолдинги впливають на сільське господарство в Україні та більшою мірою орієнтовані на експорт. Вони виробляють близько 25% від загальної сільськогосподарської продукції країни та контролюють приблизно 18% сільськогосподарських угідь. Це еволюція, яка не лише асоціюється з інноваціями та індустріалізацією аграрного сектору, але й фокусується на підвищенні продуктивності й відповідності вимогам ринку.

З погляду структури, типовий агрохолдинг складається з материнської компанії, яка контролює акції безлічі сільськогосподарських підприємств і управляє ними. В Україні та інших країнах із перехідною економікою агрохолдинги виділяються величезними розмірами. Так, 85 найбільших агрохолдингів в країні контролюють близько 30% усіх земель, що використовуються сільськогосподарськими підприємствами.

Широкий розвиток агрохолдингів обумовлений багатьма факторами. Серед них – недоліки ринкових механізмів, надходження інвестицій з інших секторів, а також зростальний світовий попит на аграрну продукцію. Значну роль відіграє також аграрна політика, яка включає податкові пільги, субсидії та мораторії на продаж сільськогосподарської землі. Це дозволило агрохолдингам значно наростити обсяги орендованих земельних ресурсів та продовжувати свій розвиток. 

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!