Зеленський підписав закон щодо обмеження використання пальмової олії в харчових продуктах

Джерело:  Цензор.НЕТ
пальмова олія

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який обмежує використання пальмової олії в харчових продуктах, та забороняє в дитячому харчуванні.

Про це повідомив народний депутат України з парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк.

Документом передбачено удосконалення законодавства у сфері дитячого харчування з метою підвищення якості продуктів, що споживаються дітьми.

Крім того, необхідна гармонізація українського законодавства у сфері дитячого харчування з вимогами законодавства Європейського Союзу.

Закон містить наступні норми:

  • встановлює граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах (не більше, ніж 2 грами на 100 грамів загальної кількості всіх жирів, що містяться в харчовому продукті);
  • забороняє використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;
  • забороняє використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів у дитячому харчуванні;
  • забороняє використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);
  • зобов’язує операторів ринку при постачанні харчових продуктів іншим виробникам надавати інформацію про кількість трансжирних кислот у таких продуктах;
  • вводить чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Пальмова олія, що широко використовується в харчовій промисловості, має кілька потенційних негативних наслідків для здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вживання продуктів з високим вмістом насичених жирів, зокрема пальмової олії, може підвищувати ризик серцево-судинних захворювань, оскільки вона сприяє підвищенню рівня “поганого” холестерину (LDL) у крові.

Крім того, у 2016 році Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) вказало, що під час нагрівання пальмової олії до високих температур утворюються шкідливі речовини, такі як 3-MCPD і гліцидилові ефіри, які мають потенційно канцерогенні властивості.

Як повідомлялося, відповідний законопроєкт №5148 Верховна Рада ухвалила в цілому у вересні 2024 року.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!