Зеленський підписав закон про легалізацію ГМО в Україні

Джерело:  Цензор.НЕТ
ГМО

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про державне регулювання генетичноінженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції”.

Як повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради, закон встановлює правила та процедури для маркування, розміщення на ринку, моніторингу, перевезення, зберігання та утилізації ГМО та ГМ-продукції.

Верховна Рада ухвалила цей закон 23 серпня. Він визначає правові та організаційні засади державного регулювання генетично-інженерної діяльності, забезпечення екологічної, генетичної, продовольчої та біологічної безпеки держави та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції.

Серед іншого, законом визначаються терміни “генетично модифікований організм”, “генетично модифікована продукція”, “ГМ-продукція як харчовий продукт”, запроваджується державна реєстрація ГМО тощо.

Основні положення проєкту законопроєкту передбачають:

  • розмежування повноважень органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з ГМО;
  • удосконалення системуиоцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнього природного середовища;
  • запровадження європейських механізмів державної реєстрації ГМО;
  • удосконалення вимог до маркування ГМ-продукції та запровадити правила щодо її простежуваності;
  • посилення контролю у сфері поводження з ГМО, а також встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Водночас перед ухваленням закону у другому читанні до нього внесли поправки, якими забороняється вирощування та ввезення генетично модифікованої кукурузи, а також вирощування протягом п`яти років генетично модифікованих цукрових буряків і ріпаку. 

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!