Збільшення запасів пшениці, скорочення врожаю кукурудзи та інші тенденції трейдерського ринку
Пшениця та її запаси
За оцінками USDA, кінцеві запаси пшениці збільшилися на 3 мільйони бушелів. Як зазначають аналітики, ця тенденція виправдовує очікування. Однак, попри підвищення показників світового виробництва, рівень споживання знижено на 0,6 мільйона тонн. Саме це стало причиною того, що світові запаси збільшилися на 0,9 мільйона тонн.
Щодо запасів озимої пшениці у США, то тамтешні фермери засіяли приблизно на 1 мільйон акрів більше, аніж торік. Тож в усіх класах озимої пшениці є тенденція до зростання.
Кукурудза
Експерти відзначили те, що врожайність кукурудзи різко скоротилась до показника 179,3 бушелів/акр. Це є нижче психологічного рівня у 180 бушелів/акр. Наслідком стало зниження виробництва на 7 мільйонів тонн Відповідно, запаси кукурудзи в США в 2024/2025 році скоротяться до 39,1 млн тонн у порівнянні з 44,1 млн тонн раніше і 44,8 млн тонн минулого року. Таким чином, баланс попиту і пропозиції цієї культури в США є досить жорстким. Якщо ж дивитися не лише на США, а на світову тенденцію, то вона частково компенсована тим, що у Китаї відбулося збільшення виробництва на 2,9 мільйона тонн. Що стосується Аргентини та Бразилії, там врожайність перебуває без змін.
Прогноз щодо врожаю кукурудзи в Україні залишився без змін — 26,5 млн т, оцінка експорту теж — 23 млн т, кінцеві запаси — 0,64 млн т.
Врожай кукурудзи в Китаї склав 294,92 млн т (+2,92 млн т), аналітики називають його рекордним. Імпорт складе 13 млн т (-1 млн т), кінцеві запаси — 206,18 млн т (+1,91 млн т).
Соя
Показник кінцевих світових запасів сої скоротився на 3,5 мільйони тонн. А очікувалося, що він, навпаки, збільшиться на 0,3 мільйона тонн. Приміром, у США врожайність знизилася на 1 бушель/акр до 50,7 бушелів/акр.
Якщо говорити про загальні тенденції по сої, то вони є наступними:
- вже згадуване основне скорочення по США, де показник знизився до рівня 10,3 мільйона тонн;
- зниження прогнозу для Бразилії до 32,5 мільйонів тонн.
Щодо світового виробництва, то воно скорочено до 426,3 мільйона тонн (на 2,9 мільйони тонн). Показник експорту залишено на рівні 181,9 мільйона тонн. А збільшення показників перероблення цієї культури привело до підвищення прогнозу щодо виробництва соєвої олії (+0,4 мільйонів тонн). Прогноз споживання також зріс (+0,5 мільйонів тонн). А на 1,6 мільйонів тонн підвищено прогноз виробництва соєвого шроту в 2024/25 маркетинговому році.
Соняшник
Січневий звіт WASDE свідчить про підвищення прогнозу виробництва соняшника в рф на 0,25 мільйонів тонн – до показника у 16,55 мільйонів тонн. Також вагомо зазначити наступні тенденції:
- прогнози по Україні є незмінними, врожай залишено на рівні 12,9 мільйонів тонн, переробка – 12,55 мільйонів тонн, а запаси – 151 тисяча тонн;
- світові запаси підвищилися до 2,36 мільйонів тонн.
Ріпак
Зафіксовано зниження прогнозу світового виробництва ріпаку у 2024/25 МР на 1 мільйон тонн – до показника у 85,16 мільйона тонн. Серед ключових тенденцій слід відзначити:
- зниження прогнозу по Індії на 0,5 мільйонів тонн;
- зниження прогнозу по рф на 0,35 мільйонів тонн;
- стабільні прогнози для України, Канади та Австралії.
Показник кінцевих світових запасів ріпаку підвищено до 7,6 мільйонів тонн.
В загали грудневий звіт Nonfarm Payrolls (NFP) продемонстрував надзвичайно стабільний ринок праці США, що значно перевищило очікування та зміцнило доллар. В економіці США створено 256 000 робочих місць, значно перевищивши очікувані 164 000 і переглянуту цифру в листопаді в 212 000. Цей сплеск зростання кількості робочих місць, який значно перевищує тенденцію, вказує на силу економіки та її здатність створювати можливості для працевлаштування, незважаючи на переважне занепокоєння щодо інфляції та потенційних змін у політиці за нової адміністрації. Що своєю чергою сконцентрував зацікавленість в сировинних ринках.
Що стосується нафти, то тут зовсім цікаво: введення санкцій до ряду компаній та близько 100 танкерів, що торгували рф нафтою, сколихнули ціну на нафту, що своєю чергою тягне до гори біржові ціни на олії та олійні культури.
Отже, такими були ключові січневі цифри. Як бачимо, прогнози щодо деяких культур по Україні лишаються незмінними, що свідчить про певну стабільність ринків, яка є цінною у тих нестабільних умовах, в яких перебуває наша держава. А ми й далі відстежувати та повідомлятимемо про актуальне. Нас чекають цікаві цінові гірки, враховуючи ще також інавгурацію Трампа…
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом