Збільшення експорту кукурудзи з Бразилії та скорочення зі США тисне на котирування
Бразилія прискорює збирання кукурудзи, і станом на 7 серпня вже обмолотила 64,3% посівів другого урожаю у порівнянні з 80% на цю ж дату торік. Опади дещо затримують збирання, особливо на півдні. На тлі високої урожайності аналітики коригують прогнози виробництва, а фермери активізують продажі.
Агенція AgRural завдяки кращій, ніж очікувалося, урожайності підвищила у порівнянні з попередніми оцінками прогноз загального виробництва кукурудзи в країні у 2022/23 МР на 3,1 млн т до 135,4 млн т (USDA у липні оцінив його у 129 млн т), зокрема кукурудзи другого урожаю – на 2,7 до 105,6 млн т.
Експерти бразильської агенції Anec очікують, що у серпні експорт кукурудзи сягне 8,8 млн т у порівнянні з 6,5 млн т у липні та 6,9 млн т у серпні 2022 р. Це призведе до скорочення експорту кукурудзи з США та відповідного коригування прогнозів.
За даними NASS USDA, станом на 6 серпня кількість посівів кукурудзи у США в доброму або відмінному стані виросла за тиждень на 2% до 57% (58% торік), але спекотна погода наступного тижня може знизити потенціал урожаю.
Напередодні виходу серпневого звіту USDA аналітики знизили прогноз виробництва кукурудзи у США до 385 млн т внаслідок зменшення урожайності з 177,5 до 175,5 бушелів/акр. Проте оцінку кінцевих запасів не змінили завдяки збільшенню початкових запасів та скороченню експорту старого урожаю наприкінці сезону.
Китай після повеней може активізувати попит на американську кукурудзу, особливо з огляду на блокування експорту з чорноморських портів України.
Станом на 4 серпня США експортували лише 35,2 млн т кукурудзи, що на 49% поступається торішні темпам (52,5 млн т) та прогнозу USDA (41,9 млн т). Протягом серпня можна буде відвантажити ще не більше 2 млн т кукурудзи.
Пік погодних ризиків для кукурудзи у США вже минув, але серпнева погода суттєво вплине на розвиток посівів.
Вчора на біржі в Чикаго вересневі ф’ючерси на кукурудзу впали на 1% до 189,4 $/т, а грудневі – на 0,9% до 194,6 $/т, що відповідає рівню минулого місяця та на 15% поступається піковому значенню 22 липня.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Кабмін посунув терміни розподілу погектарних дотацій
Сильні опади у Південній Америці покращують перспективи урожаю сої та кукурудзи
Ціни на соняшник знизилися до 24-25,5 тис. грн/т
Умови третьої декади листопада були сприятливі для озимих
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом