У Європі зібрали найгірший урожай фундука за останні роки
В Італії поточного сезону збір урожаю фундука в П’ємонті, Лаціо та Сицилії закінчився раніше, ніж зазвичай — вже в середині жовтня.
Як повідомляє EastFruit, пов’язано це з тим, що збір урожаю завершено. Валове виробництво склало близько 70 тис. т горіхів, що майже вдвічі менше, ніж зазвичай — це найгірший результат за останнє десятиліття.
Цього року Чилі вперше перевершить Італію за виробництвом фундука, посівши друге місце в світі з 100 тис. т після Туреччини.
Країна-лідер ринку цього року теж не досягне своїх середніх значень зі збору. Експерти в Туреччині оцінюють зниження виробництва в сезоні 2025/26 на 22%, а врожай — на рівні 609 тис. т. До падіння виробництва призвели заморозки, що обрушилися на райони Чорного моря в квітні, і збитки, завдані шкідниками.
У Іспанії врожай теж значно нижчий за виробничий потенціал (8-10 тис. т). У 2024 році іспанські сільгоспвиробники зібрали всього 2 тис. т. Очікується, що врожай буде аналогічним поточного року.
Тільки у Франції зібрали горіхів більше, ніж торік — близько 12 тис. т.
За різким зниженням урожайності фундука в Європі стоять конкретні фактори — зміна клімату (м’яка зима, рясні дощі навесні, а потім посуха) і шкідники — горіховий клоп (Phylus coryli). Також масовим стало явище опадання горіхів до дозрівання плодів.
У зв’язку з цим тепер вже переробники б’ють на сполох і заявляють, що неврожай може сприяти різкому зростанню цін на продукти з фундука.
Читайте також
Семінар «Від гектарів до капіталу: як агробізнесу вийти на IPO» – 26 травня,...
У ДАР стартувала програма для аграріїв Херсонщини, які постраждали через війну та ...
Експорт соєвого шроту зі США у березні встановив історичний рекорд
Держстат «знайшов» більше 2 млн т неврахованого врожаю зерна за 2022-24 роки
Меркосур готується до запуску нової квоти на експорт яловичини до ЄС
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом