Збільшення експорту допоможе українським м’ясопереробним підприємствам у період війни

Вітчизняним м’ясопереробним підприємствам наразі вкрай необхідно зайнятись експортом своєї продукції. Основним ринком збуту свинини в Україні зараз виступають ЗСУ, мережі ритейлу та великі переробні підприємства, в той час як раніше суттєвими учасниками цього ринку були середні та дрібні переробники.
Таку думку висловив засновник ТзОВ «Агро-Інвест» та керівник групи з експорту мʼяса Асоціації «Мʼясної галузі» Ігор Ляховський.
«Підприємець вже на межі виживання. Ринок став суттєво звуженим через зменшення чисельності населення (за різними даними вже 7-10 млн виїхали з країни ) та поступового зниження його доходів. У таких умовах порятунком для галузі, яка в час війни хоче розвиватись, може бути лише розширення ринків збуту зовнішнього характеру. Для прикладу це такі країни як Філіппіни, В’єтнам, КНР, Південна Корея, Японія, Велика Британія, а також країни Євросоюзу», — зазначив Ігор Ляховський.
Водночас експерт наголошує, що експортом займатись не настільки складно, як видається виробникам, які з ним ще не стикались. Більшість підприємств м’ясної галузі України досягають міжнародних стандартів контролю якості та безпеки продовольчого харчування, а відтак не матимуть проблем зі своєю продукцією на зовнішніх ринках.
«Я впевнений, що наші підприємства успішно з цим справляться за умови відкриття вільного доступу до ринків інших країн компетентними державними органами нашої країни», — підсумував Ігор Ляховський.
Читайте також
Як ШІ та цифровізація трансформує агробізнес?
Фермери не хочуть продавати кукурудзу, чекаючи подальше зростання цін
Аргентина завершує збирання гарного урожаю соняшника, що посилює тиск на ціни в Ук...
В ІМК розповіли, скільки засіють кукурудзою та соняшником
Експорт зерна із США залишається на високому рівні завдяки конкурентоспроможним цінам
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом