Завершення новорічних свят в Китаї активізувало ринок рослинних олій

Джерело:  GrainTrade
масла

Завершення новорічних свят в Китаї традиційно активізувало ринки рослинних олій, що призвело до зростання біржових котирувань на пальмову та соєву олію.

Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії за три останні сесії виросли до 3-тижневого максимуму на тлі повеней у південних штатах країни, які можуть зменшити виробництво, та на прогнозах збільшення споживання пальмової олії в Індонезії, що планує скоротити продаж олії на внутрішньому ринку.

За п’ятницю та понеділок березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії виросли на 4% до 3936 рінггитів/т або 927 $/т, повністю відігравши падіння попереднього тижня.

Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли на 1,1% до 1350 $/т (-2,5% за місяць) на тлі прогнозів сухої погоди в Аргентині.

На біржі в Даляні контракти на соєву олію подорожчали на 1,5%, а на пальмову олію – на 1,8%.

Нафтові котирування опускаються на очікуваннях підвищення відсоткових ставок великими центробанками США та ЄС, і їх не підтримало навіть посилення напруги на Близькому Сході після атаки воєнних об’єктів в Ірані та можлива активізація попиту з боку Китаю.

Березневі ф’ючерси на нафту марки Brent за дві сесії впали на 2,9% до 84,9 $/барель (+3,5% за місяць).

Експортний попит на українську соняшникову олію залишається низьким, зокрема й з боку Китаю, оскільки захід судів до портів Чорного моря уповільнений, а МЕЗи через перебої з енергопостачанням працюють нестабільно, що порушує графіки поставок.

Закупівельні ціни на соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря впали до 1000 $/т, оскільки переробники активно експортують лише власну олію та не купують додаткові обсяги з огляду на відставання від графіка термінів заходу судів на 2-4 тижні.

Поки в Україні не спостерігається традиційного лютневого посилення попиту на соняшник з боку переробників, оскільки вони не встигають експортувати свою продукцію, тоді як фермери активно розпродують соняшник задля отримання обігових коштів напередодні проведення весняних польових робіт. Збільшення площ сівби соняшника у західних та центральних областях до рекордного рівня може знизити форвардні ціни на соняшник та олію, а також посилити тиск на ціни вже навесні 2023 р.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!