Завдяки травневим дощам регіони отримала 50-80% місячної норми опадів

Джерело:  Kurkul.com
дощ

Завдяки травневим дощам більшість регіонів отримала 50-80% місячної норми опадів, що дуже важливо в цей період для зернових культур, особливо для озимої пшениці.

Погодні умови, що склалися, дають надію на достатньо непоганий врожай. Про це повідомляють фахівці НААН.

За даними Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН:

  • пшениця озима масово проходить фази цвітіння, а на низці площ південно-західних районів Одещини вже відбулося запліднення, що на два тижні раніше середніх багаторічних термінів;
  • ячмінь озимий залежно від сортових особливостей та строків сівби знаходиться у фазі наливу зерна, а на окремих полях скоростиглих сортів — на початку молочної стиглості;
  • за сівби кукурудзи в третій декаді квітня та на початку другої декади травня на полях у рослин спостерігаються сходи та 1-2 листки;
  • на площах соняшнику, посіяних наприкінці березня, з’явилися 4-6 справжніх листків, висота рослин була в межах 13-26 см, на пізніх посівах відмічається проростання насіння та поява сходів;
  • на полях, де сою сіяли на початку травня, з’явились одинокі та масові сходи.

За даними Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН в центральному Лісостепу через аномально холодний травень різко уповільнилось проростання насіння сої, поява її сходів та початковий ріст і розвиток. Зростає тривалість знаходження насіння в холодному ґрунті. Гальмується ріст кукурудзи, що може негативно позначитись на гібридах. При цьому спостерігається активізація росту бур’янів, хімічна боротьба з якими ускладнюється частими дощами.

За даними науковців Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН на більшості площ, посіяних в ранні і оптимальні строки, рослини ячменю ярого, пшениці ярої та вівса знаходяться у фазі кущення — початку виходу в трубку. У посівах ярих зернових культур мають місце здебільшого однорічні злакові та дводольні бур’яни. Ураження посівів хворобами не відмічено.

Весна 2025 року внесла свої корективи і змістила сівбу соняшнику у Лісостепу приблизно на декаду, тому у деяких господарствах ще продовжується підготовка ґрунту та сівба даної культури. На більшості площ рослини коноплі перебувають у фазі сходів — першої пари справжніх листків.

За даними науковців Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН у зоні західної частини Лісостепу та Полісся у розвитку сільськогосподарських культур відбулися незначні зміни. Тривалість фаз за температур, нижчих ніж оптимальні, подовжується.

За даними науковців Інституту сільського господарства Полісся НААН в умовах Житомирської області озимі зернові культури знаходилися в фазі прапорцевого листка — колосіння. Ростові процеси відбувалися відносно повільно. В цілому стан посівів озимих та ярих зернових культур задовільний та добрий.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!