Затримка збирання сої в Аргентині підтримує котирування на високому рівні

Сильні опади березня та квітня затримали збирання сої в Аргентині, а аналітики очікують зменшення урожаю внаслідок повеней. Але дощі покращили стан посівів, що підвищить урожайність, а більш суха погода в наступні тижні дозволить прискорити збирання.
Травневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго минулого тижня виросли на 4,5%, а цього тижня торгувалися на рівні 382 $/т на тлі покращення погоди в Аргентині та прискорення сівби у США.
За даними Зернової біржі Буенос-Айресу, станом на 9 квітня в Аргентині соя зібрана лише на 2,6% площ порівняно з 10,6% торік. В поганому та дуже поганому стані знаходяться 21% посівів сої (23% минулого тижня, 25% торік), у задовільному – 42 (41; 45)%, у доброму або відмінному – 37 (36; 30)%.
На півночі провінції Ла-Пампа та на заході Буенос-Айресу посіви частково постраждали від заморозків, але збитки ще оцінюються. Наразі середня урожайність сої складає 3,54 т/га. Експерти біржі залишили прогноз виробництва сої в країні на рівні 48 млн т, тоді як USDA оцінює його у 49 млн т.
За даними NASS USDA, станом на 20 квітня соєю у США засіяно 8% запланованих площ (5% в середньому за 5 років).
Міністр фінансів США Бессент повідомив, що угода з Китаєм може бути укладена, що підтримало котирування на сою.
В Україні ціни на сою та продукти її переробки підтримує ринок ЄС, але там посилюється конкуренція з дешевшою та якіснішою соєю та шротом з Бразилії.
Протягом 1 липня – 20 квітня країни ЄС збільшили порівняно з аналогічним періодом попереднього сезону імпорт сої на 9% до 11,22 млн т, з яких 52% були поставлені зі США (50% торік), 33% – з Бразилії (33%) та 7,9% – з України (11,8%). Імпорт шроту за цей період виріс на 26% з 12,02 до 15,14 млн т, з яких 62% було поставлено з Бразилії (50% торік), 19,5% – з Аргентини (37%) та 3,4% – з України (4,7%).
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Як ШІ та цифровізація трансформує агробізнес?
Український ріпак стає дефіцитною культурою для експортерів
Ціни на кукурудзу в Україні досягли рівня цін на продовольчу пшеницю
У ЄС ціни на агропродукцію зросли, а на засоби виробництва — знизились
Шість українських профтехів отримали сучасну агротехніку завдяки підтримці JICA
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом