Заморозки ускладнюють вирощування сої на Поліссі
Одним із небезпечних метеорологічних явищ, що ускладнюють вирощування сої в умовах Полісся, є пізні весняні й ранні осінні заморозки.
На цьому наголосив Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Відомості про них потрібні для оцінювання території щодо можливості вирощування сої, для встановлення строків сівби, а також для розроблення та вчасного застосування заходів захисту рослин від цього явища», – зазначив науковець.
За його словами, найнебезпечнішими для рослин є пізні весняні заморозки, що настають під час їхньої вегетації.
Середня багаторічна дата останнього весняного заморозку за багаторічний період спостережень в умовах торфоболотного масиву «Чемерне» припадає на 3 травня.
Найраніше весняні заморозки у повітрі закінчувалися 1 квітня, а найпізніше – 11 червня. Згідно зі спостереженнями учених, сходи сої витримують заморозки до –1…–1,5 °С.
Не менш шкодочинними для сої в зоні Полісся є пізні осінні заморозки (особливо для пізніх сортів). В окремі роки перші осінні заморозки можуть бути на початку вересня, як це було цього року.
За таких умов сформувати фізіологічно-стигле насіння з вологістю не вищою за 16% можуть лише ультраранні сорти з тривалістю вегетаційного періоду 70–80 днів.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом