ЄС скорочує імпорт рослинних олій
За даними Європейської комісії, спостерігається серйозне скорочення імпорту олії в країни Союзу, показники впали на 21%. У той же час спостерігається зростання імпорту олійних культур та соєвого шроту.
Імпорт соєвої олії до ЄС впав на 66%, ріпакової — 50%, соняшникової — на 19%, пальмової — на 18%.
Скорочення імпорту соєвої олії компенсовано зростанням імпорту сої та соєвого шроту.Імпорт сої цього року на 7% вище, ніж за аналогічний період минулого року.
Загальний обсяг імпорту олійних культур в ЄС у 2024–2025 МР зріс на 8% порівняно з минулим роком.
Імпорт ріпакового та соняшникового шроту в ЄС станом на 24 листопада знизився на 55% і 18% відповідно порівняно з тим же періодом минулого року. У той час як імпорт соєвого шроту зріс на 25% до 7,64 млн. тонн.
Це з традиційним для ЄС дефіцитом рослинного білка для тваринницького сектора. Також зростання попиту на соєвий шрот викликало зменшення пропозиції від традиційних постачальників продукту. Більшість соняшникового шроту ЄС імпортує з України та росії, а ріпакового – з росії та білорусі. Нагадаємо, раніше Євросоюз ввів загороджувальні мита для експорту олійних та продуктів їх переробки з росії та білорусії, ставка податку може досягати 95 євро за тонну залежно від конкретного продукту.
Крім того, європейські виробники вказують, що збільшили імпорт сої та соєвого шроту, щоб підготуватися до потенційних проблем із запровадженням з 30 грудня 2024 р. регламенту EUDR, оскільки на ринку панує невизначеність щодо того, як буде реалізовано це нове законодавство, тому виробники намагаються здійснювати попередні закупівлі, зазначає ЄК.
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового Року!
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
Ще одна контейнерна лінія повертається в Україну
У 2024/25 МР Болгарія отримала мінімальний урожай соняшнику за останні дванадцять ...
Кабмін врегулював механізм обтяження майна, яке є заставою за аграрними нотами
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом