ЄС перегляне правила щодо пальмової олії після рішення СОТ на користь Індонезії

Джерело:  OleoScope

Європейський союз оголосив про плани щодо перегляду своєї політики щодо біопалива після того, як Світова організація торгівлі (СОТ) ухвалила, що частини її Директиви про відновлювані джерела енергії (RED II) несправедливо дискримінують експорт пальмової олії з Індонезії. Постанова, опублікована 10 січня, розглядається як велика перемога Індонезії в її давній суперечці з ЄС щодо обмежень торгівлі біопаливом, повідомляє Jakarta Global.

Хоча СОТ підтримала право ЄС на досягнення кліматичних та екологічних цілей, вона виявила недоліки у реалізації RED II. Зокрема, СОТ визнала Делегований акт ЄС, який класифікував пальмову олію як джерело високого ризику для непрямих змін у землекористуванні (ILUC), як такі, що не відповідають правилам міжнародної торгівлі. Французькі податкові мита, що виключали біопаливо на основі пальмової олії та сприяли альтернативам з ріпаку та сої, також були визнані дискримінаційними.

У своїй заяві від 10 січня ЄС пообіцяв усунути ці недоліки та привести свою політику у відповідність до зобов’язань СОТ. Очікується, що коригування буде завершено протягом 60 днів, якщо рішення не буде оскаржено.

Суперечка, ініційована Індонезією у 2019 році, привернула міжнародну увагу до напруженості між лібералізацією торгівлі та захистом навколишнього середовища. Паралельний позов, поданий Малайзією, спричинив аналогічне рішення СОТ у квітні 2024 року, що ще більше підштовхнуло ЄС до перегляду своєї політики. Рішення зміцнює позицію Джакарти у торговельних переговорах та ширших суперечках щодо політики ЄС, включаючи Регламент Європейського союзу з вирубки лісів (EUDR), запровадження якого нещодавно було відкладено до грудня 2025 року.

“Ця перемога доводить, що Індонезія може боротися і перемагати проти дискримінаційної практики”, – заявила у Джакарті головний економічний радник Ейрлангга Хартарто. «Вона також наголошує на легітимності біодизелю на основі пальмової олії поряд з іншими альтернативними видами біопалива, такими як ріпак та соя».

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!