ЄС очікує зростання попиту на імпорт ріпаку після зниження врожаю

Джерело:  OleoScope

Наприкінці минулого року Комісія ЄС суттєво переглянула свої прогнози щодо врожаю ріпаку в Європі у 2024 році, знизивши його до 17,2 млн тонн. Враховуючи менший урожай, очікуваний обсяг переробки ріпаку складе 23 млн тонн.

ЄС залежить від більшої кількості товарів із-за кордону. Найбільшими споживачами є німецькі ОЕЗи з потужністю переробки близько 10 млн тонн ріпаку. У той час як у першій половині фінансового року Україна домінувала у списку країн-джерел, до кінця року в центрі уваги все більше опиняються Канада і Австралія, наголошує Союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур, заснований Асоціацією фермерів Німеччини (UFOP).

З початку 2024/25 МР по 19 січня 2025 року до країн ЄС-27 було імпортовано 3,4 млн тонн ріпаку, що на 5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. З обсягом 2,2 млн тонн та часткою імпорту 63% Україна залишається найважливішою країною походження, як і в попередні роки. Її постачання перевищують обсяг попереднього року в 2,1 млн тонн.

У другій половині фінансового року все більше уваги приділятиметься хвилі імпорту з Австралії, зазначає UFOP. На середину січня країна вже поставила ринку країн ЄС 875 тис. тонн ріпаку. За даними дослідження Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (mbH), це приблизно на 19% більше, ніж за аналогічний період минулого року. З часткою майже 26% Австралія залишається другим за значимістю постачальником ріпаку в ЄС, за нею йде Канада з обсягом постачання 144 тис. тонн.

Через ГМО-сорти, що вирощуються в Канаді, ріпакова олія, вироблена з них, не може бути використана без обмежень в ЄС. Таким чином, імпорт у першу чергу йде на виробництво біопалива. При цьому, як зазначає союз, постачання органічного ріпаку із Сербії та Молдови цього року скоротилося, країни відправили лише малу частину обсягу попереднього року.

Раніше ABARES підвищило прогноз виробництва ріпаку в Австралії в 2024/25 фінансовому році до 5,6 млн тонн, що на 8% перевищить урожай 2023/24 МР і на 10% середній показник за 10 років.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!