ЄС: криза добрив призводить до зміни структури сівби сільськогосподарських культур

Джерело:  УкрАгроКонсалт
удобрения
UkrAgroConsult

Європейські фермери відмовляються від олійних культур заради гороху, готуються до скорочення поголівя скота. Вони роблять це внаслідок загострення кризи щодо добрив, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Застосування меншої кількості поживних речовин, життєво важливих для вирощування таких основних культур, як пшениця та ріпак, підкреслює постійну загрозу, яку криза становить для виробництва продовольчої продукції. Багато європейських заводів з виробництва добрив закрилися, оскільки війна Росії в Україні скорочує поставки газу, з якого отримують азотні добрива.

Деякі фермери придбали добрива для врожаю 2022 року ще до того, як ціни злетіли, але тепер стикаються з набагато більшими рахунками, коли вони починають сівбу для врожаю 2023 року. Високі витрати на енергію роблять дорожчим використання тракторів і сушіння зерна, що створює ризик збільшення продовольчої інфляції.

Виробництво зерна в ЄС в 2022 році скоротилося на 9% через посуху, яка спустошила кукурудзяні поля. Хоча ще надто рано знати, якими будуть посіви для врожаю 2023 року, фермери, швидше за все, переведуть частину землі під культури, які потребують менше добрив, повідомили в Strategie Grains.

Наприклад в Польщі деякі фермери зараз переходять від сівби ріпаку до сівби бобових, таких як горох. Фермери Великобританії та Фінляндії також заявили, що сіятимуть більше бобових.

Європейські пшеницю та ячмінь в основному сіють восени і вони потребують найбільшої кількості добрив навесні. Якщо фермери не мають достатньо поживних речовин або ціни на зерно занадто низькі, щоб виправдати витрати, вони можуть вирощувати врожай нижчої якості, який піде на корм.

Криза добрив також головний біль для тваринників, адже вони багато вносять добрив для культур, врожай який йде на корми, чи на пасовищах для тварин. Оскільки ціни на м’ясо нижчі від цін на зерно, використання пасовищ може різко впасти, повідомили у Andersons Centre.

Використання добрив у ЄС в 2023 році залежить від того, чи фермери їх запасуть зараз, а закупівлі на 30-50% нижчі, ніж в 2021 році, заявив Фаб’єн Сантіні, заступник керівника підрозділу Генерального директорату з питань сільського господарства ЄС.

Позначки:, , , , , , , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!