Якими будуть наслідки, якщо Варшава закриє кордон з Україною для торгівлі — директор компанії-перевізника
Українські водії вантажівок тижнями чекають своєї черги на пунктах пропуску українсько-польського кордону — скільки це коштує?
Перспективи повної зупинки руху вантажних авто між країнами будуть катастрофічними — так вважає Віктор Коптєнков, директор і співзасновник компанії-перевізника Дарт Логістік Україна. «Це буде дуже сильний удар по Україні і вдвічі більший — по Польщі», — вважає Коптєнков.
«Всі кинуться до прикордонних переходів через Словаччину, Угорщину, Румунію, — говорить підприємець. — Ціни [на перевезення] ще більше злетять, і злетять до небес. Вони проб’ють стелю. Варшава — Київ буде коштувати десь 8−10 тис. євро — у кілька разів більше, ніж до блокування кордону. Адже потрібно буде багато об’їжджати. І черги на інших переходах будуть по місяцю і більше. Я думаю, що робити такі речі – це самогубство».
Поки що українські водії вантажівок тижнями чекають своєї черги на пунктах пропуску українсько-польського кордону. Очікування недешево обходиться для бізнесу — для такого перевізника, як Дарт Логістік Україна, простій коштує в середньому 200 євро для одного авто на день на міжнародному напрямку.
Усі збитки від ситуації на українсько-польському кордоні компанія зможе порахувати, лише коли рух налагодиться, каже підприємець, але на сьогодні вони вже точно перевищили 200 тис. євро, і у підсумку можуть сягнути півмільйона, припускає він.
Блокування фермерами кордону не має жодного економічного сенсу, переконаний керівник компанії-перевізника. «У мене запитання: хто покриває їм втрати від простою кожного трактора? Хто їх оплачує? Це суто політична історія, — впевнений Коптєнков. — Гадаю, тут є слід Росії. Тому що все це на руку одній стороні – росіянам. Більше нікому».
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом