Як відбуваються державні закупівлі соціально значущих продуктів в період воєнного стану

продукты пищепром food industry

В період дії правового режиму воєнного стану, повноваження місцевих, сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, здійснюються Військовими адміністраціями (ВА). Товаровиробники соціально значущих товарів мають звернутись до ВА з пропозицією включення до реєстру Мінагрополітики за визначеною формою.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

З метою забезпечення продовольчих потреб в умовах воєнного стану, Міністерство аграрної політики та продовольства визначило перелік продовольчої продукції для здійснення публічних закупівель відповідно до пункту 3 1 постанови Кабінету Міністрів України від 2.03.2022 № 185 “Деякі питання здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану”.

До переліку продовольчої продукції для здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану наказом Мінагрополітики №147 від 4.03. 2022 увійшли:

  •  хліб, батон;
  •  борошно;
  •  сухарі, сухе печиво;
  •  крупи, пластівці;
  •  макаронні вироби;
  •  яйця;
  •  м’ясо птиці;
  •  консерви;
  •  цукор, олія соняшникова рафінована;
  •  сир, згущене молоко, вершкове масло.

“Для подальшої роботи підприємств що виготовляють соціально значущі товари та забезпечення продовольчої безпеки встановлено, що в умовах воєнного стану, АТ «Укрзалізниця» уповноважується виступати платником за трьохсторонніми договорами, замовниками за якими є військово адміністрації, із здійснення закупівель за рахунок коштів державного бюджету для забезпечення нагальних потреб функціонування держави (на придбання необхідних продовольчих та медичних товарів). Перелік товарів затверджено наказом Мінагрополітики. Закупівлі здійснюються виключно у постачальників, які включені до переліку затвердженого Мінагрополітики. Пропозиції щодо включення до переліку підприємств подаються ОВА до Мінагрополітики за визначеною формою”, – зазначив директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

Закупівлі здійснюються за договором оферти (опублікований на сайті Укрзалізниці), де замовником виступає ВА, яка надсилає заявку з переліком, обсягом продукції та місцем поставки Виробнику, який на основі заявки виставляє Рахунок на оплату, що подається на погодження Замовнику і Мінагрополітики. Після погодження платником здійснюється оплата 30% вартості товару. За фактом відвантаження постачальником замовнику повного обсягу товару платником здійснюється оплата решти 70% його вартості.

Позначки:, , , , , , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox