Виробники харчових продуктів у США просять Трампа скасувати мита

Великі виробники упакованих харчових продуктів, серед яких Quaker Oats та Folgers, звернулися до президента США Дональда Трампа з проханням звільнити від мит певні імпортні інгредієнти, зокрема какао та фрукти.
Про це повідомляє Reuters, посилаючись на лист, надісланий компаніями.
За інформацією Consumer Brands Association — галузевої асоціації, яка представляє інтереси компаній PepsiCo, Conagra та J M Smucker, виробники просять виключити з-під дії нових мит ті інгредієнти, які не виробляються в США. Це допоможе захистити американських виробників, які закуповують сировину на внутрішньому ринку, але не можуть знайти альтернативу деяким імпортним компонентам.
Водночас скасування мит сприятиме стриманню інфляції, оскільки пов’язані з новими митами додаткові витрати компанії будуть перекладати на покупця.
Асоціація закликала адміністрацію запроваджувати тарифи стратегічно, щоб не нашкодити компаніям, які підтримують американських фермерів і виробників, але змушені імпортувати окремі компоненти.
Водночас Дональд Трамп заявив, що запровадить мита у 200% на всю алкогольну продукцію, що постачається з Європейського Союзу, якщо блок не скасує тариф на американське віскі, пише NBC News.
США залишаються найбільшим у світі ринком імпорту вина ($4,9 млрд на рік) і шампанського (понад $1,7 млрд). Тим часом експорт вина, виробленого в США, посідає п’яте місце серед усіх країн із обсягом близько $1 млрд, а експорт шампанського та ігристого вина становить лише $67 млн, посідаючи 12-те місце у світі.
Вплив взаємних мит може сильніше позначитися на споживачах США, які залежать від імпорту товарів, ніж на їх виробниках.
У свою чергу деякі європейські виробники вин і спиртного висловили здивування рішенням Єврокомісії запровадити репресивні мита саме на американський бурбон, що імпортується до Франції у відносно невеликих кількостях, але достатніх, щоб спровокувати «інстинктивну реакцію» президента США, пише Le Figaro.
Офіційний Париж обіцяє підтримати своїх виробників. «Ми не піддамося погрозам і завжди захищатимемо наші галузі», – наводить видання слова міністра-делегата із зовнішньої торгівлі Лорана Сен-Мартена.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
НБУ зберіг облікову ставку на рівні 15,5%
Ціни пропозицій української кукурудзи на 5-10 $/т вищі, ніж готові платити турецьк...
На Філіппінах різко зростуть закупівлі соєвого шроту
Україна збільшить виробництво фундука втричі за п’ять років
Зеленський підписав закон, який наближує ринок автоперевезень до стандартів ЄС
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом