Виробництво пшениці в Казахстані відновиться у 2024/25 МР
Очікується, що виробництво пшениці в Казахстані відновиться в 2024-2025 МР, оскільки вища вологість ґрунту збільшує врожайність, згідно зі звітом Іноземної сільськогосподарської служби (ФАС) Міністерства сільського господарства США.
В умовах цінового тиску з боку рф уряд Казахстану продовжив обмеження на імпорт пшениці з Євразійського економічного союзу ще на шість місяців, починаючи з 12 квітня.
Згідно з звітами виробників зерна на початку року, посівна площа пшениці оцінюється в 13,2 млн га, а виробництво – в 15,8 млн тонн. Виробництво у 2023-2024 роках оцінюється у 12,1 млн тонн.
Рясні дощі восени минулого року, а також снігові опади взимку були вищими за середній показник і створили сприятливий рівень вологості, повідомили у ФАС.
Повінь у деяких частинах Казахстану мала менший вплив на просапні культури, оскільки більшість пшеничних полів захищені греблями. Внаслідок повеней було пошкоджено деякі зерносховища та іншу інфраструктуру, повідомили у ФАС.
Експорт пшениці у 2024–2025 роках оцінюється в 11,1 млн тонн з урахуванням поліпшення прогнозів виробництва. Країна продовжує розширювати торгівлю з Китаєм та досягла угоди про відправку 200 тисяч тонн різних сільськогосподарських товарів, включаючи пшеницю, ячмінь, льон, ріпак, овес, соняшник, горох, сочевицю, жито та інші культури, повідомили у ФАС.
«Є деякі ознаки того, що залізничні станції, митниця і карантин важко справляються зі збільшеними обсягами», — заявили у ФАС.
З вересня по лютий 2023-2024 років Казахстан експортував 4,1 млн тонн пшениці та пшеничного борошна, що на 20% менше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Узбекистан, Афганістан та Таджикистан залишилися у трійці найбільших покупців казахстанської пшениці та пшеничного борошна.
Експорт пшениці до Узбекистану становив 1,8 млн тонн, що на 18% менше у порівнянні з тим же періодом попереднього маркетингового року. Афганістан був другим за величиною імпортером обсягом 889 тис. тонн, що у 36%. Таджикистан імпортував 615 тисяч тонн, зниження на 5%.
Експорт до Китаю складає 254 тис. тонн, що у сім разів більше, ніж за той же період минулого року. Трейдери заявили, що збільшення пов’язане із інтересом китайських покупців до імпорту фуражної пшениці.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом