Виробництво оливкової олії в Італії скоротиться на третину

Проблеми, пов’язані із посухою, призвели до зниження врожаю оливок в Італії. Якщо в центрі та на півночі країни виробництво оливок було досить рясним, то південні регіони, в яких перебуває основна частина національних оливкових гаїв, постраждали найбільше. Загальний спад виробництва прогнозується більш як на 40%.
Попередні оцінки, як повідомляє італійська Gambero Rosso з посиланням на галузеві звіти, становлять приблизно 224 тисячі тонн, що слід вважати центральним значенням діапазону, який варіюється від мінімуму 215 тисяч тонн до максимуму 235 тисяч тонн.Падіння на 32% порівняно з останньою кампанією з виробництва оливкової олії, в результаті якої Італія посіла п’яте місце у світовому рейтингу.
Дані з Апулії, де врожай, за оцінками, скоротиться практично вдвічі в порівнянні з минулим роком, серйозно впливають на збиральну кампанію. У цьому регіоні, на який припадає близько третини національних оливкових гаїв, цвітіння та зав’язування плодів цього року були дуже обмеженими, оскільки рослини зазнавали дефіциту вологи через невелику кількість літніх дощів і високих температур.
Якщо розглядати виробництво на глобальному рівні, Італія виявиться однією з небагатьох країн, які переживають спад, на відміну від загального зростання на 23% у глобальному масштабі. Фактично, перші оцінки виробництва у кампанію 2024/2025 років вказують на збільшення світових обсягів порівняно з 2,5 млн тонн минулого року. За оцінками аналітиків, обсяги жнив 2024/25 року відповідатимуть рівням в 3,1 млн тонн, що є середнім показником попередніх шести сезонів, на які, однак, вплинув дефіцит останніх двох років.
За даними OleoScope, з січня по вересень поточного року Італія скоротила постачання оливкової олії до Росії до 6 тисяч тонн з 8 тисяч тонн роком раніше, як і інші країни Середземномор’я. Нішу, що звільнилася, планує зайняти Туніс, наростивши частку поставок на вітчизняному ринку з 1,4 до 10%.
Читайте також
Перемир’я у торговельній війні не поверне американським фермерам китайський ринок сої
Майже 40% аграрних компаній в Україні скаржаться на труднощі під час пошуку праців...
Угода між США та Китаєм позитивно вплине на малайзійський ринок пальмової олії
Заморозки місцями завдали шкоди посівам озимого ріпаку та ярого ячменю
Виробництво пшениці в Омані перевищить 7700 тонн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом