Виробництво кукурудзи у В’єтнамі продовжує знижуватися
Через низьку врожайність і високі виробничі витрати місцева кукурудза менш конкурентоспроможна, ніж імпортна.
У В’єтнамі спостерігається зниження кукурудзи, що підтверджує Головне статистичне управління (GSO). За перші дев’ять місяців 2024 року передбачувана площа посівів кукурудзи сягнула 815 000 га. Однак, на думку представників галузі, фактичні показники виробництва та площі можуть бути навіть нижчими за оцінки GSO.
Через низьку врожайність і високі виробничі витрати місцева кукурудза менш конкурентоспроможна, ніж імпортна. У результаті багато фермерів вважають кукурудзу менш економічно вигідною порівняно з іншими культурами. Тим не менш, кукурудза залишається життєздатною культурою у сівозміні на рисових полях. Фермери збирають кукурудзяні зерна та використовують стебла на корм худобі, що створює додаткове джерело доходу.
Прогнози Іноземної сільськогосподарської служби Міністерства сільського господарства США – Хошимін вказують на скорочення посівів кукурудзи, що триває. Передбачувану площу на 2023/24 рік було скориговано до 820 000 га, а обсяг виробництва становитиме 4 млн тонн. Прогнози на 2024/25 МР передбачають подальше скорочення площ під кукурудзу до 800 000 га, а виробництво – до 3,9 млн. тонн.
За перші вісім місяців 2024 року В’єтнам імпортував 6,9 млн. тонн кукурудзи, що на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Низька ціна на кукурудзу сприяла збільшенню обсягів імпорту. Аргентина та Бразилія є найбільшими постачальниками кукурудзи до В’єтнаму, на їхню частку припадає 74% та 23% від загального обсягу імпорту відповідно. Індія була третім найбільшим постачальником у 2023 році, але не експортувала до В’єтнаму у 2024 році. Міністерство сільського господарства США дещо знизило оцінку імпорту кукурудзи в 2023/2024 МР до 10 млн. тонн і прогнозує імпорт кукурудзи в 2024/25 МР на рівні 11 млн. тонн у зв’язку з тенденцією до зниження цін і зростанням попиту на корми для тваринництва та аквакультури.
Читайте також
Ключові фактори, що впливають на розвиток ринку олійних культур та олії в Чорномор...
Український морський коридор забезпечив експорт понад 52 млн тонн агропродукції
«Контінентал» засіяв озимими культурами 85,2 тис. га
Російські аналітики понизили прогноз експорту пшениці до трирічного мінімуму
НДУ та IFC розпочинають цифрову трансформацію у фінансуванні агросектору України
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом