Введення коріандру в сівозміну дає змогу розвантажити техніку — досвід

У Лохвицькому кластері A.G.R. Group коріандр вирощують вперше. На площі 12 248 га тут вирощують сою, кукурудзу, соняшник, озиму пшеницю, квасолю і люцерну. Основна культура — соя. Для головного агронома це досвід також перший.
Про це йдеться в матеріалі «Як вирощувати коріандр: технологія і досвід» на SuperAgronom.com.
«Введення коріандру в сівозміну дало змогу розвантажити техніку, щоб сіяти і збирати культури почергово. На початку липня ми зібрали пшеницю, потім переходимо на коріандр, після нього на черзі соняшник, соя і кукурудза. Мати в сівозміні різні за терміном сівби і дозрівання культури дає нам можливість вчасно підготувати ґрунт. Це дуже важливо для накопичення вологи і формування майбутнього врожаю», — пояснив головний агроном Олександр Черкасець.
Коріандр має вегетаційний період 110-115 діб та рано звільняє площу, що стало однією з позитивних передумов для вирощування його в господарстві. Крім цього, хороші попередники для коріандру кукурудза, бобові та озимі зернові, які вирощують в господарстві.
Невдалими попередниками вважаються соняшник і цукровий буряк. Насамперед через те, що їхні рослинні рештки накопичують збудники пероноспорозу, борошнистої роси і церкоспорозу, здатних уражувати коріандр.
За попередніми підрахунками агрохолдингу A.G.R. Group, рентабельність вирощування коріандру складає 20%, що досить непогано як для нішевої культури. Прямі витрати на вирощування коріандру в господарстві склали 13 тис. грн (загальні — 21 тис. грн), а реалізаційна ціна на сьогодні 25 тис. грн.
Читайте також
На Буковині створять індустріальний парк із переробки ягід і фруктів
Бразилія прогнозує зростання виробництва та експорту свинини, незважаючи на зроста...
Аграрії утримуються від укладання форвардів на ріпак через погодні ризики
Зростання імпорту рослинних олій та рису свідчить про економічну стабілізацію в Ба...
Екзотичний попит повністю викривив кон’юнктуру кукурудзяного ринку
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом