Влада буде стимулювати переробку с/г продукції через пільгове кредитування

Джерело:  Agravery.com
переработка

Міністерство аграрної політики та продовольства України має цілу низку напрацювань із розширення кредитування галузі переробки сільськогосподарської продукції. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час спільної наради з представниками банківських установ щодо ситуації з кредитним фінансуванням сільгосптоваровиробників, повідомила 25 травня пресслужба Мінагрополітики.

«У нас уже готовий план на червень–серпень щодо подальших пріоритетів у доступному фінансуванні аграріїв. Мінагрополітики має цілу низку напрацювань із кредитування галузі переробки сільгосппродукції. Так, ми вже ініціювали зміни до Постанови № 723, щоб розширити перелік тих, хто може отримати кредити під державні гарантії, включивши в цей перелік переробні підприємства», – зазначив Т. Висоцький.

«З огляду на те, що наші морські порти заблоковані і ми не можемо в необхідній кількості експортувати наше зерно, ми будемо робити акцент на переробній галузі. В результаті підприємства, які працюють у цій сфері, завдяки портфельним гарантіям зможуть викупити в сільгосптоваровиробників певний запас їхньої продукції, а останні, зі свого боку, матимуть змогу погасити частину тіла кредиту. Ми хочемо подбати про те, щоб дати максимально можливий кредитний ресурс усім, хто працює у сфері АПК», – додав директор фінансово-економічного департаменту Мінагрополітики Баграт Ахіджанов.

Також під час наради Т. Висоцький повідомив, що уряд України ухвалив рішення про додаткове виділення портфельних гарантій чотирьом державним банкам на 3,39 млрд  грн. Таким чином, 31 травня буде завершено кредитування посівної кампанії в рамках програми «Доступні кредити 5–7–9» та підбито підсумки щодо її ефективності. Загалом за три місяці понад 10 тис. аграріїв отримали фінансування більш ніж на 30 млрд грн.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox