Відсутність комунікації між аграрієм і переробником робить пшеницю твердих сортів непривабливою
В Україні можна вирощувати високоякісне зерно твердих сортів пшениці, але комунікації між фермером, борошномелом і виробником пасти чи макаронів не налагоджені.
Про це розповів СEO «Терлич» Андрій Васьковець на форумі NEW FOOD SUMMIT 2024.
Він зазначив, що в Україні небагато аграріїв, які прагнуть виростити продукцію не таку, як у всіх, і задля цього змінюють погляди на вирощування, на селекцію, розуміють потреби виробника, який знає свого споживача.
«Угорщина вже пройшла такий шлях. Там погодні умови подекуди гірші, ніж в Україні, для вирощування твердих сортів пшениці, але їхня влада надала гранти на 10 років для виведення селекційних сортів, які виробник макаронних виробів буде готовий приймати як сировину. І за 10 років вони вивели три сорти, які добре ростуть за тамтешнього клімату», — прокоментував Андрій Васьковець.
Він додав, що в Україні ця стратегія відсутня. Провалля між макаронами і пастою — у відсутності комунікації та фінансування довгострокових проєктів. Експерт пояснив, що причина значного імпорту сировини для виробництва макаронних виробів полягає в тому, що 99% фермерів не мають доступу до довгих грошей і не можуть інвестувати у вирощування нових сортів пшениці.
Читайте також
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
На ринку кукурудзи та пшениці фіксують незначне зростання цін
У грудні знизився обсяг передачі зерна через залізничні переходи з усіма країнами
У 2024/25 МР очікується зниження виробництва кукурудзи в Індонезії
Сєкерський під час головування Польщі в Раді ЄС у 2025 році хоче обмежити імпорт у...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом