Велика Британія може допомогти експортувати зерно з України, – Джонсон

Джерело:  Delo.ua
порт

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що його країна готова допомогти в операціях із розмінування українського узбережжя Чорного моря та розглядає питання надання страховки судам для перевезення українського зерна, заблокованого в портах.

“Що Велика Британія, можливо, може запропонувати, перш за все, так це досвід у галузі морського страхування та великий досвід у переміщенні товарів, скажімо так, через спірні райони моря”, – зазначив Джонсон.

Він зазначив, що у питанні розблокування морських портів Велика Британія також веде тісні переговори з турецькими та європейськими колегами. Крім того, паралельно Велика Британія веде діалог з Києвом щодо розмінування узбережжя Чорного моря, що необхідно для виходу кораблів із портів. Однак одночасно це може дозволити російським військовим кораблям наблизитися до Одеси.

Зазначимо, до війни в Україні через порти йшло близько 5 млн. тонн експорту на місяць. Проте зараз порти в Одесі та Миколаєві не можуть працювати. Тому Україна змушена вивозити товари через західні країни автотранспортом, за допомогою залізничного сполучення та через дунайський порт баржами.

Український уряд вже розробив два маршрути для експорту зерна, які проходитимуть через Польщу та Румунію.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox