Вегетація озимих на Сумщині припинилась на 18-21 день пізніше звичайного строку

В першій половині листопада на Сумщині переважала тепліша звичайної, з невеликими опадами погода. Погода другої половини місяця формувалась під впливом циклонів та їх атмосферних фронтів, спостерігались опади різної інтенсивності у вигляді дощу та мокрого снігу. 3 листопада відбувся перехід середньої добової температури повітря через 5°С у бік зниження. В першій половині листопада озимі культури в області повільно вегетували. 14 листопада вегетація озимих культур припинилась, що на 18-21 день пізніше звичайного строку.
Про це інформує Сумський обласний центр з агрометеорології.
24 листопада відбувся перехід середньої добової температури повітря через 0°С в бік зниження, встановився зимовий період, що на 3-7 днів пізніше звичайного строку. Середня місячна температура повітря становила 1,8-2,8°С тепла, що на 0,7-1,8°С вище за норму. Максимальна температура повітря досягала 10-12°С тепла. Мінімальна температура повітря в третій декаді знижувалась до 6-7°С морозу, на поверхні ґрунту 3-7°С морозу.
Опадів за місяць випало на переважній території області 54-59 мм, що складає 130-170% від місячної норми, на південному заході 34 мм або 80% місячної норми.
Глибина промерзання ґрунту на кінець місяця на переважній території області дорівнювала 3-5 см при нормі 10-17 см. Вітер переважав помірний, лиише протягом 2-8 днів спостерігалось посилення його 15-24 м/с.
За даними спостережень метеостанцій області на момент припинення вегетації озима пшениця, посіяна в першій половині вересня, утворили 3-й листок, на пізніше засіяних полях перебуває у фазах сходи та проростання зерна. Стан посівів переважно добрий та задовільний.
В другій половині листопада озимі культури знаходилися в стані зимового спокою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур нижче 1-2° морозу не знижувалась і рослинам не шкодила.
Незначні коливання температури повітря від дня до ночі та похмура погода в більшості днів другої половини листопада були малосприятливими для проходження рослинами першої фази загартування. Умови для перезимівлі плодових культур були задовільними.
Читайте також
Спеціальна пропозиція для українських переробників олійних культур!
«Якщо ринок рухати — він буде рухатися». Інтерв’ю про секрети продажу агротехніки ...
Ф’ючерси на сою на Чиказькій біржі в четвер досягли найвищого рівня за більш...
Енергетична незалежність агробізнесу 2025: від сонячних панелей до біогазу
Імпорт пшениці та ячменю до Туреччини різко зросте в сезоні 2025/26
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом