В Європі прогнозують подорожчання картоплі

Джерело:  AgroTimes

аступного року виробники картоплі з Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Франції прогнозують зростання цін на картоплю через загальний ріст цін на продовольство, ріст виробничих витрат та подорожчання оренди землі.

Про це повідомляють у Північно-західноєвропейському об’єднанні картоплярів (NEPG).

Зазначається, що цього сезону загальна площа картоплі у зоні NEPG (Німеччина, Нідерланди, Бельгія та Франція) зросла в усіх 4 країнах на 2,0% і склала 507 300 га, тобто плюс 10 100 га. Порівняно із середнім показником за 5 років зростання становить 0,9%.

Деякі виробники крохмалю (у Німеччині, Франції та Нідерландах) і деякі виробники свіжої картоплі (у Німеччині та Франції) переходять на виробництво чипсової картоплі.

На наступний рік прогнозують ріст цін на продукцію.

Зазначають, що нова об’єднана сільськогосподарська політика (CAP 2023) передбачає вищі витрати на виробництво. Високі ціни на зерно та підвищення цін на оренду землі можуть вплинути на майбутні площі картоплі.

Нові екологічні обмеження, пов’язані з пропозицією Європейської комісії щодо використання засобів захисту рослин до 2035 року, також можуть обмежити майбутні площі картоплі та/або збентежити виробників.

Зважаючи на зростання загальних витрат на виробництво, виробники вважають, що контрактні ціни на врожай 2023 року повинні бути пов’язані з цим підвищенням.

«Витрати на виробництво картоплі, які постійно зростали протягом останніх 12 місяців, безумовно вплинуть на площі картоплі та виробництво в 2023 році», – зазначають у NEPG.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox