В УЗ розповіли про ситуацію з передачею аграрних вантажів через західні прикордонні переходи
В АТ «Укрзалізниця» повідомили про стан передачі вагонів з аграрними вантажами через західні прикордонні переходи. Таку інформацію надав заступник директора департаменту комерційної роботи товариства Валерій Ткачов.
Спершу він розповів про ситуацію на кордоні з Польщею. Зокрема, нагадав, що 28 квітня до Укрзалізниці надійшов порядок оформлення транзитних аграрних вантажів лише від одного перевізника — PKP LHS (перехід Ізов—Грубешув).
Наразі через цей перехід триває передача транзитних аграрних вантажів колією 1520 мм (окрім вагонів з олією; у черзі — 158 вагонів з таким вантажем). Окрім того, у напрямку переходу стоять 443 вагони із зерном.
Водночас перевізник PKP Cargo не надав інструкцій та повністю зупинив через перехід Ягодин—Дорогуськ приймання аграрних вантажів колією 1520 мм (йдеться про «ламаний» транзит із перевантаженням). Як пояснили у PKP Cargo, там чекають на пояснення щодо процедури контролю від митної служби Польщі. На цей перехід прямують 363 вагони із зерном. Також очікують перетину 134 вагони колії 1435 мм.
На переході Мостиська—Медика PKP Cargo не приймає майже 30 вагонів з аграрними вантажами колії 1520 мм («ламаний» транзит з перевантаженням).
«Проїхав перший вантажний потяг з аграрною продукцією у піввагонах колії 1435 мм (від компанії «Агросем»). Раніше виникали питання стосовно порядку опломбування аграрних вантажів у піввагонах (на УЗ немає порядку пломбування відкритого рухомого складу (піввагонів). PKP надало фото щодо пломбування на відправника», — пояснив Валерій Ткачов.
Він додав, що через перехід почали приймати контейнерні поїзди коліями 1435 та 1520 мм.
Щодо Румунії питань із пропуском аграрних вантажів немає. Передачі тут очікують 310 вагонів із зерном. Ще 63 вагони зі збіжжям прямують до Молдови.
Після того, як перевізник RCH надав інструкції щодо оформлення вантажів для транзиту територією Угорщини (28 квітня), передача вагонів розпочалася. Зараз у черзі — 62 вагони на перехід Чоп—Захонь, а також 671 — на Батьово—Еперешке.
«Основна проблема з транзитом по Угорщині — жорсткий термін на транзитні перевезення залізницею. Встановлений граничний термін становить сім діб, при перевищенні цього терміну — штраф 100% вартості транзитного зерна. Ця норма відлякує транзитерів працювати через Угорщину (особливо коли потрібно провести перевантаження зерна/«ламаний» транзит), — наголосив представник Укрзалізниці.
Територією Словаччини також дозволено лише транзит. Проте частка аграрних вантажів тут незначна, тож проблемних питань немає.
Читайте також
На Житомирщині коноплями планують засіяти 2 тис. га
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
Аграріям порадили сфокусуватися на вирощування соняшника в 2025 році
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Експорт сільгосппродукції з Туреччини досяг рекорду
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом