В Україні зростають експортні ціни на пшеницю через обмежену пропозицію
На тлі затримки збирання врожаю та низької врожайності на півдні України експортні ціни на пшеницю продовжують зростати. Обмежена пропозиція стимулює зростання закупівельної активності в портах Чорного моря.
За тиждень ціни на продовольчу пшеницю зросли на 2–3 $/т — до 10 200–10 400 грн/т (212–215 $/т). Фуражна пшениця подорожчала ще більше — на 4–5 $/т — до 9 800–10 000 грн/т (205–208 $/т), що поступово вирівнює ціновий розрив між класами.
Станом на 11 липня 2025 року в Україні зібрано 1,24 млн тонн пшениці з площі 434,8 тис. га при середній урожайності 2,85 т/га. У центральних регіонах, де збиральна кампанія лише починається, урожайність значно вища — 5–6 т/га — і якість зерна добра. Це підтримує підвищення цін на фуражну пшеницю.
Водночас експорт пшениці за перші 14 днів нового сезону (2025/26 МР) становив лише 172 тис. тонн, що вчетверо менше, ніж торік за аналогічний період (732 тис. тонн).
Глобальні фактори також підтримують український ринок:
- Російська пшениця зросла в ціні на 5–6 $/т — до 228–230 $/т FOB, однак очікуване збільшення її експорту в липні до 2,4 млн тонн (проти 1,2 млн тонн у червні) посилить конкуренцію.
- Французька пшениця подорожчала на 6 $/т — до 236 $/т FOB, румунська — на 7 $/т (235 $/т FOB), американська — на 2 $/т (224 $/т FOB), австралійська — на 3 $/т (252 $/т FOB). Натомість аргентинська дещо подешевшала — до 229 $/т FOB.
Погодні фактори
Очікувані опади в Україні можуть тимчасово сповільнити темпи збирання, що підтримуватиме ціни, але одночасно покращать умови для пізніх культур.
У південних регіонах рф спека та посуха прискорюють збирання пшениці, але шкодять кукурудзі й соняшнику. Водночас у центральній частині росії та Поволжі прогнозуються сприятливі умови з помірними опадами, що підтримуватиме розвиток посівів.
Читайте також
ЄС без ілюзій: правила гри, ризики, стабільна маржа. Євроінтеграція в агро секторі
Конкуренція і біопаливний фактор формують нову динаміку ринку олійних культур
Посівній в Україні нічого не загрожує, пального вдосталь, ‒ Соболев
Азербайджан торік виробив майже 128 тис. тонн продовольчої пшениці
В Україні вперше відправили до портів рейс електричних вантажівок з зерном
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом