В Україні завершується сезон лохини

Джерело:  EastFruit
лохина

Сезон реалізації лохини в господарствах України вже близький до завершення, що спричиняє стрімке скорочення пропозиції даної ягоди на ринку. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Зазначається, що, за словами виробників, сезон реалізації лохини в поточному році завершується фактично в ті ж терміни, що й рік тому.

Вже сьогодні більшість українських садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит та скорочення пропозиції в даному сегменті дозволяють їм укладати угоди з продажу лохини вже по 90-140 грн/кг ($2,46-3,83/кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше.

Експерти відмічають, що більшість українських садівників залишилися незадоволені лохини, що минає, оскільки відпускні ціни в даному сегменті були набагато нижчими, ніж рік тому.

Так, згідно з даними щоденного моніторингу проекту, в поточному сезоні ціни на лохину в Україні були в середньому на 23% нижчі, ніж за аналогічний період минулого року.

«Причин цієї ситуації було кілька. По-перше, цього сезону був досить хороший урожай даної ягоди, але виникали складнощі з реалізацією. По-друге, подорожчання логістики, а також військові дії на більшій частині території країни суттєво ускладнили експорт лохини. В результаті, більшість виробників змушені були реалізувати ці ягоди виключно на внутрішньому ринку. А це, в свою чергу, призвело до досить низького рівня цін на лохину в Україні протягом усього сезону реалізації цієї ягоди», – повідомляють аналітики.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox